0

sevgililer-gunuDünya genelinde bir çok insan tarafından yaygın olarak bilinen ve kutlanan Sevgililer Günü, her yılın 14 Şubat günü birçok ülkede geniş kitleler tarafından kutlanan güne verilen isimdir. Başlangıç zamanı, Roma Katolik Kilisesi’nin inanışına kadar uzanan 14 şubat sevgililer günü, Valentine adında bir din adamının adına ithaf edilen bir bayram günü olarak ortaya çıkmıştır. Bu nedenle bazı toplumlarda “Aziz Valentin Günü” (İngilizce: St. Valentine’s Day) olarakta bilinir. Valentine kelimesi, Batı medeniyetlerinde hoşlanılan kişi veya sevgili anlamlarında da kullanılmaktadır.

…………

Zamanımızda ise dünya genelinde bir çok ülke ve toplumda sevgililerin birbirine hediyeler aldığı, sevgi dolu tebrik kartları gönderdiği, özel gün olarak kutlanmaya devam etmektedir. Bazı tahminlere göre 14 şubat günü tüm dünya genelinde bir milyar civarında kart gönderilmekte, yine 14 şubat sevgililer gününde karşılıklı olarak milyarlarca liralık hediyeler alınmakta dolaylı olarak sevgililer günü kendisine kendi adıyla yepyeni bir piyasa oluşturmaktadır.

…………

14 şubat sevgililer günününde esasen dünya çapında kutlana gelen anneler yada babalar gününden hiç farkı yoktur. Sevgi sunmak yada sevdiklerinizle hediyeleşmek için elbette yılda bir defa kutlama yapmak güzellikleri saygı ve sevgiye karşı yapılan bir saygısızlıktır aslında. Kuşkusuz anneler günü yada değer verilen kardeşlikler paylaşılan insanlar için belirlenen sevgi günleri yılda bir gün sıkıştırılamaz. Sevgi insanların birbirlerine en sık göstermeleri gereken bir kavramdır. 14 şubat sevgililer günü adıyla sadece bir güne has olarak kutlanması elbette yanlıştır.

………….

admin
Ogreniyoruz.Org

  WordPress CMS

  Previous article

  CMD Komutları

  Next article

  You may also like

  Comments

  Leave a reply

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  More in Güncel