0

alexa-verilerini-dusurme

Bir blogunuz yada web siteniz var. Yazacak konu bulamıyor, zaman zaman istemeden blogunuzu ihmat ediyorsunuz. Öyleki zaman zaman 10 – 15 gün gibi bir süre yazmakta zorlanıyorsunuz. Neticede bir bakıyorsunuz alexa  değerleriniz yükselişe geçmiş. Birden paniğe kapılıyorsunuz. Ne yapayım nasıl düşüreyim diye araştırmalara dalarken ertesi gün bir bakıyorsunuz yükseliş kat kat artarak devam ediyor. Siz tamamen panik ve çaresiz bir bakışla sadece izliyorsunuz. Kuşkusuz buna sizin düzensiz, disiplinsiz çalışmanız sebep oldu. Şimdi panik yapmayı bırakın ve size maddeler halinde sunduğumuz önerileri birebir uygulayın. 30 – 45 gün gibi kısa bir sürede alexa verilerinizin sizin hoşunuza giden eski düşük seviyelerine geri geldiğini göreceksiniz.

Başlayalım;

1 – Her gün yazın : Bu çok zor diyeceksiniz. Elbette zor olacak. Güzelliklere giden yollar zorluklarla doludur bilmiyormusunuz?. Zorlanmadan, engel aşmadan nasıl başarılı olacağınızı sanıyorsunuz. Üstelik yapmanız gereken sadece yazı yazmak. Araştıracak, bilgi dağarcığınızı artıracak böylece yazmaya hazır hale gelebileceksiniz. Her gün yazmanız sitenizin güncel olduğunu sürekli güncel tutulduğunu göstermesi açısından çok önemlidir. Dahası her gün özellikle sitenizi takip eden okurlarınız varsa onların gözündede bu durum kalitenizide yüksek düzeylere çıkaracaktır. Sürekli güncel ve aktif bir sitenin alexa verileri düşmeye başlar.

2 – Özgün Olun :  Çok okuyun, çok araştırın ve özgün olun. Yazdıklarınız sadece sizin sitenize özel olsun. Bu sizin sitenizin farkınızı ortaya koymak açısındanda önemlidir. Kopyala yapıştır içerikle yükselemezsiniz. Dahası aksine bir gün aniden süratle düşersiniz. Bu demek değildir ki herhangi bir ortamda gördüğünüz iyi ve bilgilendirici bir makaleyi sitenizde paylaşmazsınız. Aksine tamamen ilgili yazıyı alıp güzel bir şekilde kaynak göstererek paylaşabilirsiniz. Detaylı kaynak gösterek yaptığınız paylaşım size artı değer kazandıracak hem arama motorlarındaki sıralamanıza hemde alexa verilerine olumlu etki edecektir.

3 – Sosyal Medyayı Kullanın : Yazınızı bloğunuza eklediniz. Bitmedi. Eklediğiniz yazıyı facebook twitter gibi sosyal medya ortamlarında geniş kitlelere hitap eder şekilde düzenli olarak paylaşmalısınız.

admin
Ogreniyoruz.Org

  Dikkat ! Maaşınız Geçmi Yatıyor?

  Previous article

  Senem Kuyucuoğlu Kimdir?

  Next article

  You may also like

  Comments

  Leave a reply

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  More in Alexa