0

Kolye kadın ve erkeklerde vazgeçilmez bir aksesuar. İnternette araştırdığımız zaman kendi zevkimize ve kıyafetlerimize uygun bir model bulamayabiliyoruz. Böyle bir durumla karşılaşmanız durumunda kendi kolyenizi oluşturmanız için bu yazımızda size öneriler vereceğiz.

3D yazıcıların da gelişmesiyle, basılan ürünlerle günlük hayatta çok sık karşılaşmaya başladık. İnsanlar hobi olarak günlük hayatta karşılaştığı problemlere pratik çözümler üretebiliyor. Örneğin telefondan film izleyenler için telefon tutacağı, arabanın üst tarafına konulabilecek bir gözlük tutacağı, küçük hoş dekorasyon ürünleri…

3D Yazıcı İle Kolye Yapın!

Pazardan veya herhangi bir yerden kolye yapımı için çeşitli ipler bulabilirsiniz. Bulacağınız bu ipler hayalinizdeki kolyeyle uyumlu olsun. İnternetten 3D yazıcıda bastırılması üzerine kolye ucu sipariş edeceksiniz ve her şey bu kadar!

Photoshop veya farklı fotoğraf düzenleme programlar bu aşamada yardımcı olacak. Dilerseniz kendi çiziminizi yapabilir dilerseniz internetten bulduğunuz bir tasarımı kullanabilirsiniz. Eğer kendi tasarımınızı yapmak istiyorsanız Photoshop programı ile taslak çıkartabilirsiniz. Taslağı çıkartmanızın ardından Blender benzeri bir 3D model oluşturma programı ile tasarımınızı 3D haline getirmeniz gerekiyor. Bu aşamada herhangi bir bilginiz yoksa internet üzerinden grafikerlerden destek alabilirsiniz.

Not: Tasarımınıza kolye ipini geçirmek için bir delik eklemeyi unutmayın!

3D modeli çıkartmanızın ardından herhangi bir web sitesi veya forum üzerinden 3D baskı yapan kişilere ulaşıp ücreti ile baskıyı yaptırabilirsiniz. Kolye ucunuz elinize ulaştığında aldığınız ip ile birleştirip güzel bir kombin yapabilirsiniz.

admin
Ogreniyoruz.Org

  Tenisçi Dirseği Nedenleri, Risk Faktörleri Nedir?

  Previous article

  Nefis Hızlı ve Kolay Pizza Tarifi

  Next article

  You may also like

  Comments

  Leave a reply

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir