0

3RDi-Teknolojisi

Teknolojinin bu kadar ileri seviyelere geleceğini ve her geçen gün daha şaşırtıcı, daha ilginç teknolojik cihazların karşınıza çıkacağını tahmin edermiydiniz?  Kuşkusuz hayır. Fakat görüldüğü gibi teknoloji hayatın  her anını kuşattı.  Hayatı kuşatan ve hayatı her geçen gün dahada kolaylaştıran teknoloji aynı zamanda şaşırtmayada devam ediyor.  Bundan yıllar önce çokta fazla zahmete girmeden hatta ellerinizi dahi kullanmadan istediğiniz anda fotoğraf yada video çekebileceğinizi, dahası bunu kafanıza takılı küçük bir cihaz yardımıyla yapabileceğinizi elbette sizde bir çok kişi gibi hayal dahi etmediniz.  Fakat belki hayal dahi etmediğiniz o teknolojik cihazla şimdi karşı karşıyasınız.

Bu aletin adı 3RDi.  3RDi  bir Indiegogo projesi. Ve şu anda henüz destek beklemekte. Yani üretime geçirilmesi ve tüm dünyaya yayılması için gereken maddi ve mali destek henüz hazır değil. Fakat sanıyoruz kısa süre içinde hazır olacaktır. 3RDi  ile anlık fotoğraf yada video çekimi yapabilir, bunları kaydedip çok kısa süre içinde sosyal medyada paylaşabilirsiniz.  Üstelik hiç zahmete girmeden.  Saniyeler içinde.  Bu teknolojik cihaz kafa bandı görünümünde. Cihazın kamerası otomatik netlik yakalama özelliğine ve yüksek dereceli çözünürlüğe sahip.  Çekim yapmak için kafa bandına bir defa dokunmanız yeterli. Video çekimi yapmak istediğiniz takdirde cihazın yan tarafına elinizi sürtmeniz gerekiyor. Hepsi bu. Ve video çekimi başlıyor. İşte bu kadar basit.

Indiegogo şirketinin CEO’su (aynı zamanda şirketin kurucusu) Michael Khalil,  Bu teknolojik alet için “ne görüyorsan onu elde edebiliyorsun” mantığıyla üretim yaptıklarını belirtiyor.  Bu cümleler tıpkı web tasarımda kullanılan WYSIWYG  editörü hatırlatıyor değilmi?.  Zira mantık tamamen aynı. WYSIWYG editör içinde “ne görüyorsan onu alırsın” ifadesi kullanılır dahası kelime tamda bu anlama gelir. (İngilizce ifadesiyle “What You See Is What You Get”)

3RDi

Indiegogo şirketinin sözcüsü teknolojik cihaz 3RDi’nin çok yönlü olduğunu, bunun çok büyük bir avantaj sağladığını belirtiyor. 3RDi ile flaşlı veya flaşsız çekimler yapılabiliyor. Cihazın Bluetooth ile veri transfer özelliğide var. Android ve iOS uygulamalarıda hazırlanmış olan 3RDi 250.000 dolar düzeyindeki bağış ve destek hedefine ulaştığı takdirde tam anlamıyla dünya genelinde bölge bölge satışa sunulacak. Cihazın ayrıca, dahili flaşı, microSD girişi ve mikrofonuda var. 30 fps’de 1080p çekim yapabiliyor.

Kafanızda bu cihazla dolaşmak, anlık olarak fotoğraf ve video çekimleri yapmak, hayatınıza yepyeni bir renk katmak için bu cihaza şimdiden sahip olmak istiyorsanız 194 doları gözden çıkarmanız gerekecek. Ulaşıp satın alma süreci ise henüz piyasaya sürülmediği için belki sizi bir hayli uğraştıracaktır.

3RDi Teknolojisi Tanıtım Videosu

turuncucizgi

admin
Ogreniyoruz.Org

  Stres Sedef Hastalarınında En Büyük Düşmanı !

  Previous article

  Mavi Ekran Hataları ve Çözümü

  Next article

  You may also like

  Comments

  Leave a reply

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  More in Teknoloji