0

4000-TL-maas

Şu anda geniş kapsamlı olmasada yakın gelecekte Türkiye’ye de geniş kapsamlı olarak uygulamaya geçirilmesi beklenen Google’ın Street View hizmetini duymuşsunuzdur. Google Street View hizmeti ile şehirlerin sokak sokak görünümlerini Google Maps üzerinden kullanıcılara sergiliyor. Bu sayede dünya üzerinde çok uzak yerleri dahi adeta sokaklar arasında dolaşır gibi izleyebiliyorsunuz.

4000 TL Maaş İmkânı

Yakın gelecekte Türkiye’de gelmesi ihtimalinden bahsettik. Tamda bu konuda yeni bir gelişme yaşandı ve  Google Street View hizmetini İstanbul’da Street View Trekker cihazıyla test etmeye başladı. Şimdi sıkı durun. Bu cihazı sırtına takarak test eden ve Google’da çalışmaya başlayan kullanıcılar ise 4 Bin TL maaş alıyor.

Google Street View hizmeti içerisinde  Street View arabalarının yanı sıra bizzat Google’a yapılan başvuru neticesi, başvurusu olumlu sonuçlanan ve seçilen kişilere “Street View Trekker” cihazını yani “Gezgin Kamera”yı ödünç olarak veriyor ve belirli noktalarda kayıt için dolaşmanızı istiyor.  Bu özel çekim işi için verilen maaş ise 4000 TL.  Baştada belirttiğimiz gibi View Trekker’ Test için şu an İstanbul‘da.  1500 Dolar  yani bizim paramızla 4.000TL maaş karşılığında sizde Street View Trekker Kameralı bir gezgin olarak Sokak Görünümü için çekimler yapmak üzere Google’a katılmak isterseniz başvurunuzu buradan >> yapabilirsiniz.

street-view-gezgin-kamerasi

Street View Trekker (Gezgin Kamerası)

Street View Trekker Cihazının Özellikleri

 • Street View Trekker cihazının ağırlığı 18 kg
 • Üzerinde 15 adet kamera bulunuyor.
 • Cihaz üzerinde 1 adet ileri seviye GPS anteni bulunuyor
 • Cihazda 5.1 mm lensli, özel yapım 15 adet lensli kamera var
 • Cihaz üzerinde Lenslerin buğulanmasını önleyici özel ekipmanlar bulunuyor
 • Cihaz üzerinde güç ve veri kablosu bulunuyor.
 • USB Girişi
 • Şarj Girişi

Bu görev için seçilirseniz sizden istenen günlük olarak 8 saat boyunca gezmek. Kameranın ağırlığının 18 kg olduğu düşünüldüğünde 8 saatlik bu gezme işinin pek kolay olmadığı dikkatlerden kaçmıyor.

Halen İstanbul’da test yapan teknolojik google cihazının Türkiye’de bulunmasının gerçek amacınıda belirtelim, cihaz Çanakkale Gelibolu Yarımadası‘ndaki 81 ayrı nokta arasında titizlikle adım adım çekimler gerçekleştiriyor.  Bir kahramanlık destanının yazıldığı, Çanakkale Savaşına ait tüm görüntülerin 360 derecelik görüş açısı ile dijital ortama aktarılması planlanıyor.

Dahası Arı BurnuConk Bayırı Şehitlikler gibi birçok tarihi ortamın çekimleri tamamlanmış. Gerekli tüm izinler alınarak yapılan bu çekimler sonrasında Çanakkale Savaşı’nın yaşandığı Gelibolu Yarımadası’ndaki bu tarihi bölgeyi 360 derecelik görüş açıyla internetten de izleme imkânı elde edilmiş olacak.


admin
Ogreniyoruz.Org

  Çalınan Yada Unutulan Hotmail Şifresini Geri Almak

  Previous article

  9 Maddede Kilolardan Kurtul Sağlıklı Yaşa

  Next article

  You may also like

  Comments

  Leave a reply

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  More in Google