0

Akıllı Telefonumun Şarjı Çok Çabuk Bitiyor Ne Yapmalıyım ?

Maalesef birçok akıllı telefonun şarjı 1 -2 gün aralığında dayanmakta.Özellikle akıllı telefonunuzla çok işlem yapıyorsanız 1 gün bile dayanmıyor.Akıllı telefonunuz var ve şarjınızın daha fazla dayanmasını istiyorsanız bu makalemiz tam size göre.Size vereceğimiz tüyolar sayesinde akıllı telefonunuzun şarjı eskisine göre daha fazla dayanacak.Madde madde anlatalım o halde.

1-Telefonunuzu Virüslerden Temizleyin

Eğer telefonunuzda virüs varsa bu virüsler telefonunuzun işleyişini bozup fazla kaynak tüketebilir.Virüs temizleyici bir yazılım yükleyin ve gerekli kontrolleri yapın.

2-Yazılımınızın güncellemesini yapın

İos ya da andoid hiç fark etmez yazılımınız güncel değilse güncellemeyi ihmal etmeyin.Bunun dışında uygulamalarınızı da güncel tutmayı ihmal etmeyin.Çünkü uygulamalar genelde sürekli güncellenirler ve telefonunuz bu sayede daha az kaynak tüketir.

3-Ana Ekranınıza Widget ve Yüksek Çözünürlük İçeren Resim Eklemeyin

Masa üstünüzde bulunan resmin yüksek çözünürlüklü olmamasına dikkat edin.Yüksek çözünürlüklü resimler maalesef kaynak tüketimine sebep olacaktır.

4-Arka Planda Çalışan Uygulamaları kapatın

Arka planda çalışan uygulamaları kapatın.Yoksa yine kaynak kullanımı artacaktır ve şarjınız hızlı şekilde tükenecektir.

5-Gereksiz yere wifi,3g,4g,lte açık bırakmayın

Wifi ve 3g ya da 4.5 g hangisini kullanıyorsanız onu açık tutun.İkisini birlikte açık tutmamaya özen gösterin.Bluetoth açıksa mutlaka kapayın.

6-Ekran parlaklığını düşürün

Telefonu kullanmadığınız zamanlarda ekran parlaklığını minimum seviyeye düşürün.Bu sayede şarjınızın tükenme süresi azalacaktır.

admin
Ogreniyoruz.Org

  Android Telefonlar İçin En İyi Başlatıcı Uygulamaları

  Previous article

  İnstagramda arşivlediğimiz fotoğrafları nasıl buluruz ?

  Next article

  You may also like

  Comments

  Leave a reply

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  More in Android