0

Gün geçtikçe teknoloji gelişiyor ve bu gelişme beraberinde pek çok yeniliği de getiriyor. Yaşanan gelişme ve beraberinde gelen yenilikten en çok pay alan ise akıllı telefon sektörü oluyor. Akıllı telefon sektöründe yaşanan gelişim ve yenilik ile birlikte yeni yazılım ve donanımlara sahip akıllı telefonlar üretiliyor. Her yeni akıllı telefon üretiminde önceki modellerin de fiyatları bir hayli düşüyor ve bu sayede akıllı telefon kullanımı oldukça yaygınlaşıyor.

Akıllı telefon kullanımında yaygınlaşma ve kullanıcıların kişiselleştirme istekleri, yeni kişiselleştirme uygulamalarının geliştirilmesine kapı açıyor. Bu durumu fırsata dönüştüren uygulama geliştiricileri de Android akıllı telefonlar için başlatıcı (Launcher) uygulamaları geliştirmektedir. Bu yazımızda en çok kullanılan ve en sevilen başlatıcı uygulamalarını liste halinde sunuyoruz.

En İyi Başlatıcılar

Go Launcher

Android akıllı telefonlar için geliştirilmiş en iyi başlatıcılardan biri olan Go Launcher 5 milyon indirilme alarak kendini kanıtlamış başlatıcı uygulaması olarak öne çıkıyor. Çalışma hızı ve kişiselleştirmede sunduğu çeşitlilik sayesinde, Android başlatıcı denince ilk akla gelen başlatıcılardan olmayı başarmıştır. Orta ve yüksek seviye cihazlarda verimli bir şekilde çalışan Go Launcher, eklentileriyle birlikte telefon görünümünü tamamen değiştirmeye olanak sağlıyor.

Link

TSF Shell Launcher

Çok başarılı bir başlatıcı uygulaması olan TSF Shell Launcher, sunduğu eğlenceli ve hoş widgetları sayesinde kullanıcıya hştap etmesini biliyor. Hava durumu, saat, yüzen widgetlar ve dahası ile telefonu baştan aşağı yeniliyor.

3 boyutlu olmasıyla görsel şölen yaşatan TSF Shell Launcher, Android işletim sisteminin 2.2 ve üzeri versiyonlarını destekliyor. Bu sayede giriş seviye cihazlarda bile verimli bir şekilde çalışabiliyor. Harici eklentiler sayesinde de daha fazla kişiselleştirme sunuyor.

Link

Nova Launcher

Uzun yıllar boyunca profesyonel bir şekilde geliştirilen Nova Launcher, diğer başlatıcı uygulamalarına göre açık ara önde gidiyor. 50 milyon Google Play indirmesi ile milyonlarca kullanıcıya ulaşan Nova Launcher, Android işletim sisteminin saf haline yakınlığıyla da tercihlerde ilk sıralarda.

Çeşit çeşit kişiselleştirme seçeneği sunmasının yanı sıra metarial design ile başarılı bir görünüm elde etmiştir. Hızlı e aynı zamanda hafif bir çalışma prensibine sahip olan söz konusu başlatıcı kişiselleştirmesi en basit olan başlatıcılardandır.

 

Link

Mi Launcher

Xiaomi’inin MIUI arayüzüne benzerliği ile adını alan Mi Launcher, en çok kullanılan başlatıcılardan biri olan Nova Launcher ile de benzerlik göstermektedir. Ayarları Nova Launcher gibi olan Mi Launcher’ın içerisinde dahili olarak MIUI ikon paketi de mevcut. Ayrıca daha sonra ikon paketleri indirilebilmekte ve değiştirilebilmektedir. Link

Everything Me Launcher

Ödüllü başlatıcı uygulaması olan EverythingMe Launcher, kullanıcıya özel olarak yapılanan başlatıcılardan biridir. Kullanım kolaylığı ile kullanıcıların aklını çelen söz konusu başlatıcı uygulama hızlı çalışmakta ve iyi bir görünüm sunmaktadır. Android 4.0 ve üzeri versiyonlarda çalışabilen Launcher 428 bin kullanıcı tarafından tercih ediliyor.

Link

admin
Ogreniyoruz.Org

  1921 anayasası ve özellikleri (Teşkilatı esasi)

  Previous article

  Akıllı Telefonumun Şarjı Çok Çabuk Bitiyor Ne Yapmalıyım ?

  Next article

  You may also like

  Comments

  Leave a reply

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  More in Android