0

androidAndroid cihazlar hakkında bilginiz ne düzeyde, hangi seviyede bir android kullanıcısısınız?. Android cihazınızın özelliklerinden haberiniz varmı?. Android cihazınızı tam anlamıyla verimli kullanıp onun her türlü özelliğinden maksimum derecede faydalanmak, böylece günlük yaşamınızda daha fazla kolaylık yaşamak istemezmisiniz?. Bu gün sizlere android hakkında çok bilinmeyen özellikler hakkında bilgi vereceğiz.

 • Android cihazınızla parmağınızı dahi kaldırmadan mesajlaşabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken Google uygulama mağazasından Google Keyboard uygulamasını indirmek. Google keyboard uygulaması sayesinde artık tek elle ve çok daha süratli mesajlaşabilirsiniz. Öncelike herhangi bir harfe basın ve parmağınızı kaldırmadan sonraki harflere kaydırın. İşte bu kadar. Dahası Samsung’un yeni akıllı android telefonlarında bu özellik halihazırda kurulu olarak geliyor.
 • Android cihazınızın ekran görüntüsü alma özelliğini biliyormusunuz?  Olabilir ya, telefonunuzun o anki ekran resmini çekip kaydetmek isteyebilirsiniz.  iPhone’larda Home+Power tuş bileşimiyle bunu yapmak mümkün. Fakat ya android cihazlar. Android cihazlardada Home+Power ve ses açma butonlarına tıklayınca ekran ışığının yanıp sönduğünü göreceksiniz. Bu ekran görüntüsünün kaydedildiği anlamına gelmektedir. Bu kadar kolay.
 • Android cihazınızı kilitlemek için sadece PIN kodumu giriyorsunuz?. Dahası var. Artık android cihazınızı kilitlemek için yüz tanıma özelliğinide kullanabilirsiniz. Bunu yapmak için cihazınızın Ayarlar >> Ekran Kilidi >> Yüz Tanıma bölümüne girin ve gerekli ayarlamaları yapın. Hepsi bu kadar.
 • Herhangi bir çağrı aldığınız esnada avucunuzu telefonun orta noktasına hafifçe dokundurarak cihazınızı sessiz moduna alabilir, veya yavaşça elinizi kaydırıp cihazın ekran görünütüsünü kaydedebilirsiniz. Bu özelliği kullanmak için Ayarlar >> Palm Motion fonksiyonunu açmanız gerekiyor.
 • Android cihazınızla fotoğraflarınızdan, videolarınızdan harika filmler oluşturabileceğinizi biliyormuydunuz?.  Yapmanız gereken Google Plus uygulamasına giriş yapmak ve  ayarlardan Auto Backup yani “Otomatik Yedekleme”  özelliğini aktif yapmak. Bu işlemden sonra çektiğiniz her fotoğraf Google Plus uygulamasındaki klasörde depolanıp saklanacak. Bu işlemin ardından “Fotoğraflar” bölümünün en üstündeki küçük video kamera ikonuna tıklayın. Buradan yapmak istediğiniz filmde kullanmak istediğiniz dosyaları seçebilirsiniz. Daha sonra arkaplan müziğinizini, kendi tarzınızı ve beğendiğiniz temayı belirleyin. Hepsi bu. Bundan sonrası google özelliğinde. Şimdi yaptığınız filmi keyifle izleyebilir, arkadaşlarınızla sevdiklerinizle paylaşabilirsiniz.
 • Android cihazınız sayesinde Google sesinizlede yapabileceğinizi biliyormuydunuz?. Sesli arama yapmak için Google sayfası açık haldeyken mikrofon ikonuna hafifçe tıklamanız yeterlidir. Artık sesli arama yapabilirsiniz.
 • Android cihazınızın pil durumunu öğrenebilirsiniz. Bunun için  *#0228# numarasını çevirin. Cihazınızın batarya durumu hakkında fazlasıyla detaylı bilgiye ulaştınız demektir.
 • Android cihazınızın ekranı hiç kararmasın, sürekli açık kalsın istiyorsanız  Settings (Ayarlar) >>Smart Screen (Akıllı Ekran) >> Smart Stay yolunu kullanın. Artık bakışlarınız android telefonunuzda olduğu sürece ekran kararmayacaktır.
 • Kotanızı henüz dolmadan takibe almak istermisiniz?. Ayarlar’dan Veri Kullanımı (Data Usage) özelliğini kullanarak an an kota durumunuzdan haberdar olabilirsiniz.
 • Android cihazlarınızı tokuşturarak paylaşım yapabileceğinizi biliyormusunuz?  Android cihazlarda NFC özelliğinin açık olduğu iki cihazı baz alalım. Android Beam yada diğer adıyla S Beam özelliğini aktif ettiyseniz herhangi bir dosya açık durumdayken iki cihazı birbirine tokuşturun. İşte bu kadar Süratli paylaşım.

 

 

 

 

admin
Ogreniyoruz.Org

  İnternette İzleniyorsunuz !..

  Previous article

  Ücretsiz WordPress Tema – Hueman

  Next article

  You may also like

  Comments

  Leave a reply

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  More in Android