2

apple-store-ilk-turk-uygulama
Aslında insanlar onu birçok ünlü Hollywood yapımının afişlerini tasarlayıp hazırlayan Türk olarak tanıdı.  Antalyalı Grafik Tasarımcı Gökşan Özman’dan bahsediyoruz.  Özman 34 yaşında. New York’un 5 ana bölgesinden biri olan Manhattan’da bir şirketi var ve 2003 yılından beri grafik tasarım işleri yapıyor.  Adını Hollywood için tasarladığı sıra dışı afişlerle duyurdu.  Şimdilerde ise Manhattan ve Antalya ‘daki şirketlerinde  Apple Watch için hazırladığı akıllı telefon uygulaması üzerine yoğunlaşmış.  Dahası üzerinde çalıştığı uygulama Apple Store uygulamaları arasında yerini aldı bile.  Gökşan Özman bu adımla WatchOS Apple Store‘a giren ilk Türk şirketi olma ünvanınıda elde etmiş oldu.

ÖZMAN YAZILIM VE TASARIM SÜREÇLERİNİ YÖNETİYOR

Dünya çapındaki çalışmalarıyla iyice tanınan Gökşan Özman, artık sadece grafik tasarım değil, web siteleri, akıllı telefon uygulamaları, Apple Watch’a destek niteliğinde ve reklamcılık sektörüyle birebir uyumlu,  entegre teknolojik altyapıları hedef alan hizmetler sunmaya başladıklarını belirtti. Şirketinin artık seviye atlayarak davet yetkiside kazandığını belirten Özman böylece vize türünün turist konumundan ‘business’ konumuna geçtiğinide sözlerine ekledi.  Böylece bundan böyle daha çok büyük şirkete ulaşabilme imkanları oluşuyordu.  Tamamen aktif hizmet sunan Newyork Manhattan ofisinin yazılım ihtiyaçlarını tam anlamıyla karşıladığını belirten Gökşan Özman,   bir çok Amerikan şirketinin akıllı telefon uygulamaları,  web siteleri,  Android Pazar ortamında içerik geliştirme konusundaki dizayn ve uygulama süreçlerinin bütününüde yönettiklerini sözlerine ekledi.

Akıllı saatlerin ve akıllı uygulamaların ortaya çıkmasının yepyeni bir pazarında oluşmasını sağladığını  belirten Gökşan Özman konuşmalarına şöyle devam etti:

“Dünyada akıllı saat uygulamalarını neredeyse ilk uygulayan firmalardan biriyiz. Türkiye’de ise tek giriş yapan firmayız. Şu an Apple Watch’ın ikinci ürünü, yayına girmek üzere olan Apple Store onayında. Uygulama süreci tamamlandı, içerik okeylendi. Kendi şirketimiz üzerine geliştirdiğimiz reklam ağırlıklı bir uygulama. Akıllı saatin teknik özelliklerini içersinde barındıran bir uygulama. Bu noktada bütün bu sistemlerle ve beklenen fikirlerle entegre edilebilecek geniş bir pazar, yazılım dünyası. Özellikle WatchOS 2 ile birlikte olanaklar daha da genişledi. O da artık akıllı telefon kadar akıllı bir pazar ve daha özel bir içeriğe sahip.”

YURTDIŞINA YAZILIM İHRACATI YAPAN TÜRK ŞİRKETİYİZ

Gerek teknoloji ve gerekse işçilik maliyetleri bu alanda bir hayli yüksek. Dolayısıyla bu teknolojik süreçlerin yönetimi aşamasında  Antalya şirketi olmanın çok büyük fayda ve etken sağladığına vurgu yapan Gökşan Özman,  gerek işçilik ve çalışma maliyetleri gerekse devreye giren Türk zekasının bu alanda artı değerler olduğunu özellikle belirtti. Zira çok bilinen standart Amerikan türü tasarımlarından tamamen farklı tasarımlar ürettiklerini belirten Özman konuşmasının devamında; “Ama uluslararası standartlarda üretiyoruz. Evet orada da üretim yapan bir ekip var ama, temel tasarım takımımız Antalya’da. Biz aslında tasarımı ve yazılımı yurtdışına ihraç ediyoruz” dedi. Bu durum elbette Türkiye için bir gurur ve sevinç kaynağı. Ogreniyoruz.org ekibi olarak MaşaAllah diyor Gökşan Özman’ı ve ekibini başarılı çalışmaları için tebrik ediyoruz.

turuncucizgi

admin
Ogreniyoruz.Org

  Google Street View Artık Türkiye’de

  Previous article

  Stres Sedef Hastalarınında En Büyük Düşmanı !

  Next article

  You may also like

  2 Comments

  1. Gerçekten harika bir anlatım olmuş başarılar

   1. Teşekkürler. Faydalı olması dileğiyle.

  Leave a reply

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  More in Güncel