0

Arap Yarımadası ve Afrika kıtasında yoğun olarak kullanılan Arapça dünya üzerinde en fazla konuşulan 5.dildir. İslam Dinin Arapça olarak gönderilmesi dilin geniş kitleler tarafından kabul görmesinde etkili olmuştur. Ürdün, Birleşik Arap Emirlikleri, Libya, Katar, Irak, Suriye, Suudi Arabistan Krallığı, Mısır dahil olmak üzere 22 farklı ülkenin resmi dili Arapçadır.28 harften oluşan Arapça diğer semitik dillerde olduğu gibi sağdan sola doğru yazılır. Arapça tercüme sayesinde evraklarda yer alan veya sözlü olarak ifade edilenler Türkçe ’ye çevrilir.

Tercümenin eksiksiz ve hatasız olması için ana dili Arapça olan tercümanlar tarafından veya Arapça eğitim alarak tercüme konusunda kendini yetiştirmiş kişiler tarafından yapılması şarttır. En kaliteli ve güvenilir Arapça tercüme için deneyimli kadrosu ve geçmişi olan bürolar tercih edilmelidir. Tercüme hizmetleri sayesinde evrak çevirisi, doküman tercümesi, ilan çevirisi, e-mail çevirisi, araştırma tercümeleri yaptırılabilir. Tercüme bürolarından hızlı çeviri yapılabilmektedir. Simültane çeviri hizmetini online alabilmek için hızlı çeviri talebi mutlaka belirtilmelidir.

Arapça Tercüme Hizmetleri Nelerdir?

Arapça metnini Türkçe‘ye çevirtmek isteyenler öncelikle tercüme bürosuna bizzat veya online başvurmalıdır. Büroya çevirisi yapılacak evraklar teslim edilir. Büro tarafından alınan evraklar hemen alanında uzman Arapça tercümanlara ulaştırılır.  Tercümanlar belgenin içeriğine göre belirlenir. Tercümanların yapıp bitirdiği tercüme dil uzmanları tarafından tekrar gözden geçirilir. Dil uzmanlarının kontrol etmesi eksik veya hatanın olmamasıdır. Varsa tercümenin eksiği ve hatası düzeltilir. Böylelikle Arapça tercüme işlemi bitirilerek sahibine teslim edilir. Tercüme büroları aşağıdaki alanlarda hizmet vermektedir:

 • Turizm alanındaki evrakların tercümesi
 • Web sitesinin çevirisi
 • Afiş, ilan ve broşür tercümesi
 • Reklam, televizyon ve radyo metinlerinin çevirisi
 • Arama motorundaki reklamlar
 • Rehberlik hizmetleri tercümesi
 • Akademik metinler
 • Hukuki tercüme
 • Medikal veya Tıbbi tercüme
 • Teknik tercüme
 • Ticari pazarlama tercümesi
 • Kurumsal tercüme

Arapça Tercümelerinde Yerelleştirmenin Önemi

Geniş bir coğrafyada kullanıldığından dolayı Arapça çok farklı lehçelerde konuşulur. Konuşulduğu bölgelerde kullanılan kelimeler bile farklılık gösterir. Dil bilgisi kurallarında dahi değişiklik söz konusu olmaktadır. Bunlar gibi çeşitli nedenlerden dolayı Arapça tercüme hizmetlerinde yerelleştirme çalışmaları çok önem arz etmektedir. Tercüme hizmetlerinde güven önemlidir. Kişi yaptıracağı tercümenin doğru ve kaliteli olduğundan kaygı duymamalıdır. Arapça Türkçe Yeminli Tercüme talebinde bulunulması durumunda evrakların çevirisi Yeminli Tercümanlar tarafından yapılır. Tam anlamıyla güven duymak isteyenler kısa bir metni büroya deneme amaçlı tercüme ettirebilirler. Tercüme işlemlerinin her birisi özenli bir çalışmayla yapılır. Uzun veya kısa metin olması tercümenin özenli olmasında bir şey değiştirmez.

Kaynak: https://www.tercumeofisi.com/arapca-tercume

admin
Ogreniyoruz.Org

  Promosyonda Broşürde ve El İlanında Son Nokta

  Previous article

  Saç Dökülmesine Karşı En İyi Şampuan Hangisi?

  Next article

  You may also like

  Comments

  Leave a reply

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir