0

Bilgisayardan nasıl instagram kullanabilirim ? Popüler fotoğraf paylaşım platformu ve sosyal medyası olan Instagram’ı kullanıcılar bilgisayardan kullanmak isteyebiliyor. Herhangi bir nedenden dolayı telefonundan giriş yapamayacak kullanıcılar için bilgisayar üzerinden Instagram hesaplarına nasıl ulaşabileceklerini anlatmak istiyoruz.

Instagram’ı bilgisayarınızdan kullanabilmek için birçok alternatif yol bulunuyor. Tam olarak ne yapmak istediğinize göre farklı özellikler sunan alternatifler başlıca şunlar; Tarayıcıdan Instagram, Windows 10 Instagram ve Harici Uygulama Yardımıyla Instagram kullanabilirsiniz.

1. Tarayıcıdan Instagram Hesabına Giriş Yapmak

İnternet tarayıcınız (örneğin Google Chrome, Mozilla Firefox veya Microsoft Edge) üzerinden Instagram hesabınıza giriş yapmak oldukça basit. 1* Öncelikli olarak www.instagram.com internet sitesini ziyaret etmelisiniz. Daha sonra burada otomatik olarak kayıt olma formu sizi karşılayacak, formun alt tarafında ise “Hesabın var mı? Giriş yap” yazılı bir alan göreceksiniz. Giriş yap yazısına tıklamanız gerekiyor.

2* Daha sonrasında kullanıcı adınız ve şifrenizi girebileceğiniz sayfa sizi karşılayacak. Buraya gerekli alanları doldurarak, Giriş Yap yazısına tıklamanız yeterli olacaktır.

3* Artık Instagram hesabınıza giriş yapmış bulunuyorsunuz. Tarayıcınız üzerinden yalnızca takip ettiğiniz kullanıcıların gönderileri, hikayeleri ve kendi paylaşımlarınızı görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca hesabınızın ayarları, profil düzenlemesi gibi işlemleri yapabilirsiniz. Yeni hikâye veya fotoğraf paylaşma şansınız bulunmuyor. Paylaşımları beğenebilir, yorum yapabilirsiniz.

2. Windows 10 Uygulamasıyla Instagram Hesabına Giriş Yapma

Windows Store üzerinden sunulan Instagram uygulaması üzerinden hesabınıza erişim sağlayabilirsiniz. Bu uygulama sayesinde tarayıcıda yapabileceklerinize ekstra olarak fotoğraf paylaşma imkanınız olacaktır.

1* Microsoft Store uygulamasına giriş yaparak, sağ üstte yer alan arama alanından “Instagram” yazarak arama yapın. İlk sırada çıkacak olan “Instagram” uygulamasını seçin.

2* Uygulama görselinin yanında yer alan “Yükle” butonuna basın.

3* Yüklemenin tamamlanmasını bekleyin.

4* Yükleme tamamlandıktan sonra gelecek olan “Başlat” butonuna basarak uygulamayı çalıştırın.

5* Uygulama ekranında en altta yer alan “Hesabın zaten var mı? Giriş Yap” yazısında Giriş Yap kısmına tıklayın.

6* Hesabınızın kullanıcı adı ve şifresini girerek “Giriş yap” butonuna basın.

7* Tebrikler, Instagram uygulamasına başarıyla giriş yapmış bulunuyorsunuz. Uygulamayı rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ayrıca bildirimleri açarak, herhangi bir bildirim gelmesi halinde ekranınızın sağ alt kısmında hangi uygulamada olursanız olun bir bildirim gelmesini sağlayabilirsiniz.

Instagram Tüm Cihazlardan Çıkış Nasıl Yapılır

Previous article

Electrolux Servis Numarası: 444 78 56

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in İnstagram