0

blogKişisel blogunuzu her gün yeni bilgilerle güncel tutmak önemli ve üzerinde durulması gereken ciddi bir konudur. Sürekli güncel tutulan, her gün içerik eklenen bir blog arama motorları sıralamasında giderek yükselecek, blogunuz her geçen gün daha çok kişinin ziyaret ettiği bir konuma gelecektir. Fakat elbette bunun için her gün yepyeni bir konu bulmak ve o konuda blogunuzu zenginleştirirken aynı zamanda ziyaretçilerinizede farklı bir bilgi vermek zorundasınız.

Fakat burada şu önemli kıstas ön plana çıkmaktadır. Evet her gün farklı bir konu ile yazı yazın fakat bulduğunuz konu insanlar için gerçekten fayda sağlasın. Bir blog yazarının öncelikli amacı fayda sağlamak olmalıdır. Arama motorlarında ilk sıralarda çıkmak, ziyaretçi kazanmak, kazanç sağlamak gibi konular ikinci planda kalmalı asıl önemli konunun ardından gelmelidir. Kaldı ki zaten blogunuza gelen ziyaretçinize aradığı konuda fayda sağlıyorsanız bunun karşılığını elbette alacaksınız. Amaç fayda sağlamak olmalıdır. Fayda sağlıyorsanız başarı ve kazanç zaten emeğinizin ve niyetinizin karşılığı olarak gelecektir.

Blogunuza gelen ziyaretçinin yerine kendinizi yerleştirin şimdi. İnternette aramak ve bulmak zorunda olduğunuz bir konu olsun. Öyleki bu konu sizin için çok önemli. Tabiki hemen google yada herhangi bir arama motorunu açarak aradığınız konuyu en kısa ve net açıklayan bir kaç anahtar kelime yazıp aratırsınız. Arama motorunun karşınıza çıkardığı listenin üstünden başlayarak alta doğru ilerlersiniz. Ve nihayet. Aradığınız konuyu buldunuz. Tam istediğiniz hatta daha fazlası ile gayet doyurucu bilgiler karşınızda duruyor. Kuşkusuz bu sizi çok memnun edecektir. Tam aradığınızı yada aradığınızdan daha fazlasını bulduğunuz takdirde önce gerekli faydayı sağlarsınız daha sonra size bu faydayı sunan ortamı incelemeye başlarsınız tabiki. Hele birde bulduğunuz o ortam yani web sitesi yada blog çok zengin içerikli ve herbiri birbirinden ilginç, doyurucu bilgiler içeriyorsa işinizi hallettikten sonra dahi blogda gezinmeye devam edersiniz. Daha sonra yeniden ziyaret etmek üzere blogu kapatırsınız. Elde ettiğiniz memnuniyetle beraber ziyaret ettiğiniz sitenin değeri bir hayli artmış olacaktır. Zira;

 • Aradığınız konunun anahtar kelimesi ile arama motorunda o siteyi buldunuz.
 • Açtınız siteyi ve içerikten memnun kaldınız. Uzun süre sitede kaldınız. Başka içerikleri incelediniz.
 • Sonraki zamanlarda yeniden incelemek üzere sık kullanılanlara eklediniz.

Kuşkusuz bütün bunlar o site için ayrı birer artıdır. Sizin o gün o site ile karşılaşmanız o sitenin değerine artı eklemiştir. Ve kuşkusuz o site yada blog gün geçtikçe popüler hale gelecektir.

Şimdi konu bulmak için uğraştığınız blogunuza dönelim. Böyle bir fayda sağlayabiliyorsanız sizde gün geçtikçe değeri ve ziyaretçi sayısı artan konuma elbette geleceksiniz. Ziyaretçileriniz arama motorundan sitenize ulaştığında “tamam buldum” diyebiliyor ve sitenizde uzun vakit geçiriyorsa bu güzel bir gelişmedir. Bu sizin fayda sağladığınız anlamına gelmektedir. Siz birinci önceliğinizi “insanlara fayda sağlamak” prensibine verin diğerleri ardından gelecektir merak etmeyin.

admin
Ogreniyoruz.Org

  Kullanışlı Türkçe WordPress Eklentileri

  Previous article

  Boy Uzatma Teknikleri

  Next article

  You may also like

  Comments

  Leave a reply

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir