0

Boşanma, evliliğini artık sürdüremez durumuna gelen çiftlerin yasal işlemler aracılığıyla birbirinden ayrılmasını ifade eder. Türkiye’de boşanma işleminin gerçekleşmesi için 4721 sayılı Medeni Kanun’da geçerli olan boşanma sebeplerinden en az bir tanesinin olması gerekir. Boşanma süreci kolay ve tek başına altından çıkılabilecek bir süreç değildir. Bu yüzden hukuki sürecin doğru şekilde yürütülebilmesi için profesyonel yardım almanız gerekir. Bursa boşanma avukatına başvuran bireyler, boşanma ile ilgili işlemlerini kısa sürede halledebilirler. Evliliğini daha fazla zora sokmak istemeyen çiftler bu durumda boşanmak isterler. Bu yüzden herhangi bir boşanma avukatına danışarak bu süreçte neler yapılması gerektiğini sorarlar. Eğer iki taraf da boşanma için fikirlerini beyan ederlerse anlaşmalı olarak boşanmaları da mümkündür. Boşanma davasının tek celse de bitmesini isteyen eşler bu durumda anlaşmalı boşanma davasına başvurabilirler. Bu durumda eşler anlaşmalı boşanma sözleşmesini doldurarak, boşanma süresini kısaltırlar.

Anlaşmalı boşanma sözleşmesinde de dikkat edilmesi gereken önemli noktalar vardır. Bunlardan bazıları şunlardır. Bu sözleşmede tarafların boşanmak için ikisinin de razı olduğu ve bu konuda fikir birliği yaparak boşanmak istediklerini belirtmeleri lazım. Ayrıca, sözleşmede boşluklar varsa hâkim ikna olmaz, bu durumda hem hâkim davanın reddine karar verebilir, hem de boşanma süreci uzayabilir. Bu tarz durumlarla karşılaşmamak için Bursa’da boşanma avukatı ile görüşme yapmak yararınıza olacaktır. Çünkü böyle sürprizlerle karşılaşmanın asla mümkün olmayacaktır. Eğer herhangi bir sebepten dolayı hâkim tarafından ret cevabı gelirse 3 yıl boyunca tekrar dava açamayacaklardır. Bu yüzden güvenilir bir avukata başvurmanız size bu konuda yardımcı olacaktır. Avukat tutmak isteyen bireylerin öncelikle bakması gerekenler, bilgilerin paylaşacağı avukatın her konuda donanımlı olması ve tuttuğunu koparacak cinsten olmasıdır.

Boşanmak için başvuran çiftlerin bir diğer boşanma şekli de çekişmeli boşanma davasıdır. Çekişmeli boşanma davasında, eşlerin eğer çocuk varsa velayetinin kimde olacağı, nafakanın miktarının ne olacağı, malların nasıl paylaşılacağı konusunda eşlerin fikir birliğine varamamalarında açılmaktadır. Çekişmeli boşanma davaları için de Bursa’da iseniz başvurmanız gereken yer, Bursa’da boşanma avukatı sıfatı ile görev yapan Uluç Hukuk Bürosudur. Çekişmeli boşanma avukatı tutmak isteyen çiftler, buraya başvurarak uzman, işinin ehli avukatlarla görüşebilir ve vekâletini gönül rahatlığıyla verebilir. Tabi boşanma davalarında avukat tutmak zorunlu değildir. Her ne kadar da avukat tutmanız zorunlu değil desek de boşanma davalarında avukat sizin için hep bir avantaj olacaktır. Özellikle de çocuk velayeti konusunda müvekkilini eğer haklıysa koruyacak ve sürecin en etkin şekilde yürütülmesini sağlayacaktır.

admin
Ogreniyoruz.Org

  Adrasan Tekne Turu

  Previous article

  Jungheinrich Türkiye

  Next article

  You may also like

  Comments

  Leave a reply

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  More in Genel