0

barfiksSon zamanlarda boy uzatma teknikleri adı altında bir çok yazı yazıldı hatta bu konuda bir çok kitap çıkarıldı. (e kitaplar dahil) Hemen hemen tamamı farklı bilgi ve taktikler vermekte fakat gerçek şu ki boy uzatma teknikleri adı altında anlatılanlara, özel teknik yada muhteşem teknik diye sunulan tekniklere aldanmadan sizler için belirlediğimiz bir kaç maddeyi iyi okumanız.

1 – Boy uzaması normal dünya şartlarında belli bir yaştan sonra duracaktır. Bu Yüce Allah’ın Takdiri’dir kuşkusuz. Normal dünya akışı bu şekilde Yaratılmıştır. 45 yaşından sonra boyunuzu uzatmak için olağan üstü bir çaba sarfetmek yerine kendinizi o anki halinizle önce siz sevin ve kabul edin. Siz kendinizi sevip kabul etmezseniz başkalarıda size sizin baktığınız gözle bakacaktır. Kendinizi sevip, her halinizle kabul edip, kendinize değer verdiğiniz takdirde insanların size bakış açılarınında değiştiğini, size değer verdiklerini ve sizi var olan halinizle kabul edip beğendiklerini gözlemleyebilirsiniz. Dolayısı ile

2 – Sağlıklı yaşamak için gayret gösterin. Yeme içmenize dikkat edin. Doğal beslenmeye çalışın. Şimdiye kadar böyle yapmamış olsanız dahi şimdiden sonra bu şekilde yaşamaya çalışın. Katkılı gıdalardan, içeriğinde ne olduğu bilinmeyen besinlerden, aşırı derecede kimsayalla desteklenmiş yiyecek ve içeceklerden uzak durun. Sağlığınıza olan etkisini farkedeceksiniz.

3 – Stresten uzak durun. Bu güne kadar hiç kimse hiç bir konuyu strese girerek çözemedi. Stres hiç birşeyin çözümü değil aksine tüm sıkıntı ve hastalıkların başlangıç zilidir. Sıkıntı ve zorluklarla karşılaştıysanız bunları birer stres konusu yapıp üstünde derin üzüntülerle günlerce hatta aylarca düşünüp kendinizi yıpratmak yerine onlardan olumlu dersler çıkarın. O sıkıntı ve zorlukların sizin güçlenmeniz gereken birer eğitim konuları olduğunu düşünün. Hayat kendi başına var olan tesadüfler sonucu devam eden bir akış süreci değil. Rahat olun. Sıkmayın, kasmayın kendinizi herşey Allah’ın Kontrolünde. Yaşadıklarınızı size bir hikmet üzere Yaşatan Allah’tır.  Yaşadıklarınız sizi stres ve üzüntü sahibi yapmak yerine daha güçlü ve neşeli, azimli, eğitilmiş, tecrübeli bir insan haline getirsin. Gerçek budur zaten. Kuşkusuz en doğrusunu Allah Bilir.

4 – Spor yapın. Düzenli ve dengeli bir şekilde hiç aksatmadan spor yapın. Örneğin her gün yaklaşık 10 – 15 dakika değişik kültür fizik hareketleri ile ısındıktan sonra her gün bir artırarak barfiks çekin. Şöyle yapabilirsiniz; Yaklaşık 15 dakika süren ısınma hareketlerinden sonra barfikse geçin ve o gün gücünüz kaç tane çekebilmeye yettiyse çekin. Kendinizi zorlayın. 5 tane çektiğinizi varsayalım. Ertesi gün 6 tane çekin. Daha sonraki gün 7 tane çekin. Daha sonraki gün 8 tane çekin. 18’e geldiğinizde ertesi gün barfiks çekme sayınızı 7 ye indirin. Fakat bir set artırın. (Set tekrarlamak demek) Yani 18 adet barfiks çektiğiniz günün ertesi barfiks çekme sayınızı 7 ye indirin. Fakat 7 defa barfiks çektikten sonra 45 saniye dinlenin ve 7 defa daha barfiks çekin. Bu iki set anlamına gelecektir. Yani 7×2. 18 sayısına geldiğinizde tekrar başa dönüp set sayısını üçe çıkarabilirsiniz. Yani 7 çekiyorsunuz 45 saniye dinleniyorsunuz bir 7 daha çekiyor ve yine 45 saniye dinlenip son 7 yi çekiyorsunuz. Kendinizi aşırı derece zorlamadan 3 setle uzun süre devam edebilirsiniz. Daha sonra kendinize göre aşırıya kaçmamak kaydıyla küçük artırımlar yapabilirsiniz.

5 – Sevecen olun. İnsanları sevin iyi geçinin. Çekememezlik, kin nefret vs gibi tüm duyguları söküp atın içinizden. Önce kendinizle sonra en yakınızla ve insanlarla barışık olun. Hemen herşeye kızıp sinirlenmeyin.

6 – Erken kalkın. Önce spor yapın. Belirttiğimiz gibi barfiks çekin. Spor bittikten 30 dakika sonra domates,salatalık,bal,yumurta,zeytin,peynir bir adet günün meyvesi şeklinde sağlıklı bir kahvaltı yapın.

Sağlıklı beslenin, spor yapın, sağlıklı düşünün, sağlığı hayatınızın her alanına yaymaya çalışın. Her gün Kur’an-ın Türkçe Mealinden okuyun. Buna çok dikkat edin. Her gün okuyun. Bir sayfada olsa okuyun. Fakat boş okumayın yavaş yavaş anlayarak okumaya çalışın. İnternet üzerinden online okumak isterseniz >> www.kuranfihristi.net buradan okuyabilirsiniz. Hazreti Muhammed (S.A.V.) Hayatını takip edin.   Buradan >> takip edebilirsiniz. Ve buradan >>  Kısa süre sonra boyunuzda ve sağlığınızda gözle görülür değişiklikleri çok açık bir şekilde farkedeceksiniz.

admin
Ogreniyoruz.Org

  Blog İçin Konu Bulmak

  Previous article

  Siber Tehlike Heartbleed

  Next article

  You may also like

  Comments

  Leave a reply

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir