0

Dünyanın en yüksek yapısını ziyaret etmek ve bilgi almak istiyorsanız müzebiletleri.com sizlere yardımcı olabilir. Burç halife Dubai’de bulunan ve adını Halife Bin Zayid El Nahyan’dan alan bir gökdelendir. Bu gökdelen halka açık ve ziyaret kabul etmektedir. Lakin burç halife giriş ücreti yada ziyaret saatleri hakkında değişiklikler görülebilmektedir. Bu mükemmel eser yapılırken çöl çiçeğinden esinlenilmiştir. Gökdeleninin yapımını Emaar isimli inşaat şirketi üstlenmiştir. Binanın tasarımını ise dünyanın en popüler gökdelen tasarımcısı olan Adrian Smith tarafından yapılmıştır. Binanın yapımında tam 7500 tecrübeli işçi çalışmıştır lakin bu kadar çok çalışan olmasına rağmen çok yavaş şekilde ilerlemiştir. Ayda 3-4 kat anca yapılabilmiştir. İnşaat tamamlandıktan sonra 200 katlı dünyanın en çok katlı gökdeleni ünvanını almıştır lakin sadece 164 katı kullanıma açıktır. Aynı zamanda 828 metre yüksekliğiyle dünyanın en yüksek binası ünvanını da almıştır.

Burç Halife Bileti ve Turları

Burç Halifeye ziyaret edillmesi için bir çok sebebi bulunan gökdelenlerden bir tanesidir. Aynı zamanda gökdelen sadece dünyanın en yüksek yapısı değil 6 adet dünya rekoru bulunmaktadır. Bunlar düyanın en geniş gökdeleni, dünyanın en yüksek gözlem noktası bulunan yapısı, dünyanın en hızlı asansörü, dünyanın en yüksek camisi gibi rekorları bulunmaktadır. Burç halife bu kadar çok rekora sahip olduğu için bir çok insan tarafından ziyaret edilmek isteniyor. Burç halife turu için internetten bilet satın alabilirsiniz yada The Dubai Mall isimli alışveriş merkezinden seyir terası giriş bileti satın alabilirsiniz. Lakin kalabalıktan dolayı biletinizi internetten almanızı tavsiye ederiz. Burç halife giriş ücreti gibi konuları ve bina hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız müzebiletleri.com isimli web siteyi ziyaret etmenizi önermekteyiz.

Burç Halife Bilet Türleri

Burç halife giriş biletleri tek tip değildir. Kapitalizmin en büyük şehirlerinden birisi olan Dubai’de bulunan Burç halifeye 7 türlü giriş bileti vardır. Bunlar; ultra hızlı giriş bileti, akvaryum giriş bileti, 124-125’nci kattan günbatımı seyri bileti, 124’ncü kattan gün doğumu izleme bileti, 124’ncü kata çıkış ve 3 öğün italyan yemeği bileti gibi çeşitli bilet tipleri mevcuttur.

admin
Ogreniyoruz.Org

  Kayseri Boşanma Avukatı

  Previous article

  Bornova Kombi Servisi

  Next article

  You may also like

  Comments

  Leave a reply

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir