3

calinan-hotmail-hesabını-geri-alma

İnternet kullanıcıları olarak hepimizin hayatında çok önemli yer kaplayan şeylerden biride elbette email adreslerimiz. Adeta insan hayatının olmazsa olmazı kendisinden bir parçası durumuna yükselen mail adresinizin şifresini unuttuğunuzu yada bir sabah her zamanki şifrenizle açmaya çalışırken artık giriş yapamadığınızı başka bir deyişle mail adresinizin çalındığını düşündünüz mü?.

Bir anda tüylerinizin diken diken olup ciddi anlamda heyecanlandığınızı tahmin eder gibiyiz. Hangi kamu kurum yada kuruluşa gitseniz (hastane, banka, postane vs) sorulan sorulardan biride email adresiniz. Zira her türlü bilgi alışverişi artık email adresleri vasıtası ile yapılıyor. Dahası artık fatura bilgileriniz, okulunuzla ilgili herhangi bir konu vs email adresiniz kanalıyla size ulaştırılıyor.  İçeriğinde çok önemli bilgi ve gerek kişisel gerek kurumsal yazışmaların bulunduğu, bankadan postaneye, ticaret yaptığınız firmalardan, arkadaşlarınıza kadar herkese iletişim için verdiğiniz emailinizin hackerler, internet korsanları tarafından çalındığını farketmeniz, şifresini unutup bir daha giremeyecek konuma gelmiş olmanız gibi bir durumun sadece hayali düşüncesi dahi sizi tedirgin edip, kalp çarpıntınızı hızlandırıp heyecanlanmanıza sebep oldu.

Elbette böyle bir durum gerçekten sıkıntılı bir süreç olacaktır. E Mail Adresinizin çalınmaması için yapmanız gereken bir dizi güvenlik tedbiri var elbette. Öncelikle bunlara dikkat etmek gerekiyor. Bunları kabaca şöyle sıralayabiliriz;

1 – E Mail olarak tanımadığınız birinden gelen bir mesaj varsa ve içeriğinde indirmenizi istediği bir dosya yada tıklamanızı istediği bir link varsa kesinlikle tıklamayın ve varsa dosyayı falan indirmeyin. Zira hiç haberiniz dahi yokken bilgisayarınız ele geçirilir otomatikman mail adresinizde çalınır.

2 – Herhangi bir virüs programının, wordpress temasının yada herhangi bir masaüstü programının lisanslısı dururken kesinlikle varez yani illegal yollarla elde etmenize ve cracklenmiş bir şekilde indirmenize olanak tanıyan sitelerden indirmeyin. Zira bu tür varez programlar virüs gömülü olarak gelir ve siz indirdiğiniz anda sisteminizi otomatikman mail adresinizide ele geçirir. İnternette kullandığınız tüm programların legal ve kendi sitelerinden alınmış olmasına çok dikkat edin.

3 – Ortak kullanıma açılmış herhangi bir bilgisayardan yada internet kafeden maillerinizi okumak yada mail göndermek üzere mail adresinize giriş yaparken (örneğin gmail.com) beni hatırla vs gibi kutucukların işaretli olmamasına dikkat edin. Bu kutucuklar işaretliyken girdiğiniz takdirde beni hatırla özelliği sizden sonra oturacak kullanıcıya sizin mail adresinizi yeniden açma yetkisi verecektir. Aynı şekilde işiniz bitip mail adresinizi kapatmak istediğinizde sayfanın köşesinden kesinlikle kapamayın ve güvenli çıkış için mail sayfanızda bulunan “güvenli çıkış” yada “çıkış yap” linkine tıklayarak çıkış yapın.

Bu bir kaç maddelik önlem daha en başında mailinizin çalınmaması başkalarının eline geçmemesi için alınması gereken önlemler. Şimdi dilerseniz çalınan yada unutulan msn, hotmail adresinizi nasıl geri alacaksınız onu anlatalım.

Çalınan Hotmail. Msn Hesabını Geri Alma

Şimdi makalemizin esas konusunu oluşturan kilit noktaya geldik. Şifresini unuttuğunuz yada birileri tarafından çalınan msn veya hotmail hesabınızı nasıl geri alabilirsiniz konusunu anlatabiliriz. Dikkatlice okuyup anlatıldığı şekilde yaparsanız çalınan msn yada hotmail adresinizi yeniden elde edebileceksiniz.

Çalınan Msn Yada Hotmail Hesabı İçin Form Doldurma

Mail adresinizi geri alabilmek için çok etkili bir form var. Bu form üzerindeki sorulara vereceğiniz cevapların net ve eksiksiz olmasına dikkat etmelisiniz.

Sorulan sorular arasında bulunan ” What are the email addresses of some of the contacts you’ve recently sent mail to? (Enter one email address per text box.) kısmını doldururken Hotmail veya Msn kişi listenizde bulunan arkadaşlarınızın e-mail adreslerini tam olarak yazmaya çok dikkat edin.  Zira sadece isim ve soyad yazmak bazen yeterli olmayabilir.  Dahası ilgili bölümde her kutuya bir adet mail adresi yazmalısınız.

Siteye eklenmiş olan kurtarma formunun  başlangıç sayfası Türkçe’dir. Daha sonrasında karşınıza ingilizce form çıkacaktır

Link Türkçe: Msn veya Hotmail Kurtarmak İçin Türkçe Form

Link İngilizce: Msn veya Hotmail Kurtarmak İçin İngilizce Form

Link İngilizce – 2: Msn veya Hotmail Kurtarmak İçin Başka Bir İngilizce Form

FORM HAKKINDA AÇIKLAMA

Eğer e-mail veya msn adresinizi ilk aldığınız zamanda  girmiş olduğunuz bilgileri hatırlamıyorsanız. Tüm bölümleri güncel doğru ve net olan bilgilerinizle doldurun. Lütfen aşağıdaki soruların tümünü cevaplamaya çalışınız.

 • Kurtarmak istediğiniz email adresini yazıyorsunuz
 • İletişim için email adresi yazıyorsunuz
 • Sonra resimdeki karakterleri kutucuğa girerek sonraki diyorsunuz ve karşına çıkan yerleri dolduruyorsunuz.

Which passwords have you used for this account? (Enter one password per text box.): ( Çalınan yada unutulan E-Mail veya MSN adresinizde kullandığınız tüm şifreleri en son şifreden başlayarak her bir kutuya bir şifre olacak şekilde yazacaksınız. )

Hotmail information

What was the subject line of some of the email messages you’ve recently sent? (Enter one subject line per text box.): ( Hotmail içinde arkadaşınızdan veya herhangi bir yerden almış olduğunuz e-mail konu başlığını hatırlıyorsanız her bir kutuya bir mail başlığı olacak şekilde yazacaksınız. )

Name some of the folders you’ve created. Don’t use default folders such as Junk, Drafts, and Sent. (Enter one folder name per text box.): ( Eğer hotmail içinde gönderilen, spam, taslak gibi dosyalar dışında oluşturduğunuz özel dosyalar var ise bunları her kutuya bir tane olmak üzere yazacaksınız. )

What are the email addresses of some of the contacts you’ve recently sent mail to? (Enter one email address per text box.): ( Hotmail veya MSN listenizde bulunan kişilerin tam e-mail adreslerini veya detay hatırlamıyorsanız İsim ve Soyadlarını her bir kutuya bir adet olmak üzere yazınız. )

Billing information – ( Bu bölüm genelde kredi kartı kullanan ve ücretli hesabı olan kişiler içindir doldurmanıza gerek yoktur. )

Kurtarma formunu gönderdikten sonra size verilecek olan Ticket Number ‘ı bir yere not olarak kaydedin. 72 saat sonra size hotmail ‘den şifre sıfırlama maili gönderilecek yada durumunuza göre 2. bir form doldurmanız istenecektir. Eğer sıfırlama maili gelirse verilen adrese girerek yeni şifrenizi ve alternatif e-posta adresinizi belirleyebilir, Msn yada Hotmail adresinizi yeniden kullanmaya başlayabilirsiniz. 2. form gelirse formda sorulanlara dikkat ederek dikkatlice ilgili bölümleri doldurup gönderin. Kısa süre sonra verdiğiniz alternatif e posta adresine bir sıfırlama maili gönderilecektir.

admin
Ogreniyoruz.Org

  İnternette Yeni Dönem

  Previous article

  4000 TL Maaş Almak İstermisiniz?

  Next article

  You may also like

  3 Comments

  1. Abi Çalındı Bulamıyorum Nolur Bulim ya Nolur 🙁 🙁

   1. Ali çalınan hotmail hesabını geri almak için şu linkleri;

    Link Türkçe: Msn veya Hotmail Kurtarmak İçin Türkçe Form >>

    Link İngilizce: Msn veya Hotmail Kurtarmak İçin İngilizce Form >>

    Link İngilizce – 2: Msn veya Hotmail Kurtarmak İçin Başka Bir İngilizce Form >>

    İnceleyip formları eksiksiz doldurup gönderdin mi?. Öncelikle bu yolu denersen çok iyi olacak.

    Çözemediğin takdirde buradan tekrar yorum yapabilirsin.

  2. hocam gerçekten çok teşeķür ederim yazdiklarınızı noktasına virgülüne kadar aynen yaptım şifremi sıfırladım hotmailimi geri aldım.Arkadaşlar yazılanları eksiksiz yapın hotmailinizi geri alabilirsiniz tekrar teşekkürler

  Leave a reply

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir