Kapat

Chrome Açıklarını Kapatan Güncelleme

Anasayfa Chrome Chrome Açıklarını Kapatan Güncelleme
Chrome Açıklarını Kapatan Güncelleme

chromeGoogle’ın kullanışlı tarayıcısı Chrome bilindiği üzere farkı açıklarıda bünyesinde barındırıyor.  Bu açıklar için çalışmalar yürüten Google Chrome tarayıcıdaki farklı tiplerdeki birçok güvenlik açığına çözüm getirip ortadan kaldıran Chrome’un yeni ve daha güvenliği sürümünü yayınladı. Chrome 35 ismiyle indirmeye sunulan güncel ve güvenli Chrome tarayıcısının bu son sürümünde 3 tanesi yüksek potansiyel risk taşıyan 23 güvenlik açığı Google tarafından güvenli olarak kapatılmış bulunmakta. Detaylar hakkında net bir açıklama yapılmadı fakat bilindiği üzere uzaktan dinleme olanağı sağlayan Speech API da bulunan güvenlik açığı Chrome 35 ismiyle sunulan bu son sürümle giderilmiş bulunmakta.

Chrome 35 in diğer yenilikleri ise değişik javascript özellikleri, farklı uygulama ve eklentiler için program arayüzleri, farklı dokunmatik giriş. Bu ve benzeri değişik özellikler  Chrome tarayıcısı kullanıcıları tarafından beğenilecek gibi duruyor.

Son sürüm Google Chrome 35 ile alakalı ilginç bir detayıda aktarmadan geçmeyelim. Google’ın Chrome tarayıcısındaki  güvenlik açıklarını bulan firmaya ödeme yaptığını biliyorsunuz. Fakat bir diğer ödemelerde bu firma  dışındaki kişilere yapıldı. Toplamda 9.500 dolar olduğu belirtilen ödemeler her bir güvenlik açığı için farklı miktarlarda belirlenmiş. En yüksek ödeme alan açıklar  3.000 dolar ile “Use-after-free in styles”  yani serbest stillerde kullan hatası ve “Integer overflow in audio” yani tamsayı ses taşması

Google Chrome tarayıcısının son sürümü olan Chrome 35 tarayıcısını Linux, Windows,  ve Mac bilgisayarınıza doğrudan indirebilir yada otomatik güncelleme yapabilirsiniz.

Google Chrome Son Sürüm İndirmek İçin Tıklayınız >>

0 0 0 0 0 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir