0

dengeli-beslenme

Dengesiz beslenmeyi kısaca vücudun ihtiyacı olan gıdaları vücudun ihtiyacı kadar almak yerine sürekli olarak, fastfood türü beslenme, sağlıksız gıdalarla mideyi doldurma olarak tanımlayabiliriz. Böylesi bir dengesiz beslenmenin elbette insanı rahatsız edici bazı etkileri olacaktır. Şimdi sizlere bu getirilerden bazılarını tanıtıyoruz. Ki iyice tanıyıp kendinizi onlardan uzak tutabilmek adına gerekenleri yapabilecek bilinç ve bilgiye ulaşabilesiniz.

1 – Dengesiz Beslenme Obezite Sebebidir : Dengesiz beslenme neticesi varacağınız nokta obezitedir. Obezite ise size bir çok hastalığın kapısını açan bir anahtar görevi görecektir. Dahası hareketleriniz kısıtlanacak, rahatlıkla oturup kalkamaz bir hale geleceksiniz. Böyle bir şeyle karşılaşmak istemiyorsanız dengesizlikten dengeye geçiş yapmalı yeme içmenizi düzene sokmalısınız.

dengesiz-beslenme

2 – Dengesiz Beslenme Kronik Hastalıklara Kapı Açıyor : Yanlış okumadınız. Eğer dengesiz besleniyorsanız, buna bağlı olarak aynı zamanda hareketsiz bir yaşam tarzınız varsa ilk maddede belirttiğimiz obezite başta olmak üzere obezite, kalp damar hastalıkları,diabet, kanser, kansızlık, guatr, deri ve sinir sistemi hastalıkları gibi bir çok hastalığa sebep olacak davranışlar içine girmişsiniz demektir.

kronik-hastaliklar

3 – Dengesiz Beslenme Sabahları Yorgun Uyanma Sebebi : Sabah uyandığınızda dinç ve dinlenmiş olarak yatağınızdan çıkmak ve güne sağlıklı başlamak isterseniz dengesiz beslenme alışkanlığınızı hiç beklemeden sonlandırıp beslenmenizi düzene sokmalı dengeli bir seviyeye getirmelisiniz. Aksi halde sabah uyandığınızda yataktan çıkamayacak derecede yorgun hissetmeye ve gün boyu gergin ve yorgun olmaya dahası bunu sürekli yaşamaya devam edeceksiniz.

sabah-yorgunlugu

4 – Dengesiz Beslenme Vücudunuzun Yıpranmasına, Güçsüz Olmasına Sebep Olur: Vücudunuzun ihtiyacı olan sağlıklı ve organik gıdaları almaz onun yerine içeriği belli olmayan fastfood türü beslenmeyle, yetersiz gıda ve yanlış beslenmeyle vüdunuza ihtiyacı olanı vermezseniz vücudunuzun içten ve dıştan yıpranmasına, güç kaybetmesine sebep olursunuz. Böylece gün içinde gerek iş hayatınızda gerek özel hayatınızda verimli olmada sorun yaşarsınız.

gucsuzluk

5 – Dengesiz Beslenme Sürekli Hasta Olma Sebebi : Yetersiz ve dengesiz beslenen insanlar bu davranışları ile vücut dirençlerinin düşük olmalarına vesile oldukları için sürekli hasta olabilmekte, hasta oldukları zaman iyileşme süreleri uzayabilmektedir. Dahası sürekli olarak devam eden bu durum nedeniyle giderek artan direnç eksikliği kişide tamamen dayanıksız ve hastalıklı bir yapıya sebep olmaktadır.

hastalanmak


admin
Ogreniyoruz.Org

  İş Hayatında Sağlıklı Olmak İçin Bunları Yapın

  Previous article

  Erzurum Aşotu Çorbası

  Next article

  You may also like

  Comments

  Leave a reply

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  More in Sağlık