0

beyaz-dislerBiliyoruz ki beyaz dişler dahası bembeyaz dişler herkesin hayali. Fakat sigara içimi, çay ve kahve kullanımı, düzenli diş fırçalamama gibi değişik sebepler yüzünden dişler sararıp beyazlığını kaybedebilmekte.  Bu durum gerçekten rahatsız edici.  Zira kalabalık bir ortamda, bir toplantıda yada aile sohbetlerinde gülünecek herhangi bir konu olduğu zaman rahatsız bir gülümseme ve ardından “acaba dişlerimin sarılığı farkediliyormu, insanlar dişlerimden dolayı hakkımda ne düşünüyor vs”   türünden endişelere sebep olabiliyor. Basit ve düzenli bazı uygulamalarla dişlerinizin beyazlığını kazanmasını sağlayarak bu rahatsızlıklardan kurtulmanız mümkün. Nasılmı?. Buyrun şimdi sararan dişleri beyazlatmayı maddeler halinde öğreniyoruz.

1 – Kabartma tozunu biliyorsunuz. Hani şu pasta kek vs gibi hamur işlerinde kullanılan. Diş fırçanızı ıslatın ve üzerine yarım çay kaşığı kabartma tozunu yedirin. Dişlerinizi düzenli olarak bu şekilde en az bir dakika fırçalayın. Ardından diş fırçanızın üzerine diş macunu sürerek yine bir dakika kadar dişlerinizi fırçalayın ve bunu düzenli olarak sürekli yapın.

2 – Birinci maddede tarif ettiğimiz uygulama öncesi 3 – 5 adet çilek yiyin.  Fakat dişleriniz üzerin yayarak yiyin. Bilindiği üzere çilek şekerle birlikte asitte içerir ve diş beyazlatmada oldukça etkilidir. Çilek dişlerinizde 1 dakika bekledikten sonra birinci maddedeki uygulamayı belirttiğimiz şekilde yapın.

3 – Mangal yada semaver yakarken kullanılan odunu biliyorsunuz. Odun külünün içeriğinde potasyum hidroksit maddesi vardır. Bu madde diş beyazlatmada ciddi anlamda etkin bir maddedir. Yukarıda belirttiğimiz gibi bu külüde ıslak diş fırçanız üzerine yayarak dişlerinize en az bir dakika süreyle düzenli olarak uygulayabilirsiniz. Etkisini kısa sürede göreceksiniz.

4 – Yine ıslatılmış fırça üzerine yarım çay kaşığı karbonatı yedirerek dişlerinizi yukarıda belirtildiği gibi fırçalayabilirsiniz.

Bu maddeleri bu şekilde sıraladık fakat “tamamda hangisini kullanmalıyız” şeklinde bir düşünce belirebilir. Şimdi gelin yukarıdaki maddelerde anlatılanların tamamını içeren ve düzenli olarak her gün yapılması gereken bir diş beyazlatma kürü oluşturalım.

Şöyle yapalım;

Günlük Diş Beyazlatma Kürü:    Öncelikle  diş fırçalama öncesi eğer mevsimiyse 3 – 5 adet çilek yiyin ve en az 1 dakika dişlerinizi çilekli olarak bekleyin. Ardından diş fırçanızı ıslatın ve üzerine yarım çay kaşığı kabartma tozu ekleyin. Bir dakika kadar bu karışımla dişlerinizi fırçaladıktan sonra ağzınızı çalkalayın ve ıslak fırçanın üzerine yarım çay kaşığı miktarı kabartma tozu ekleyin. Bu şekilde 1 dakika daha fırçalayın. Bİr dakikalık işlem bittikten sonra, ağzınızı suyla yeniden çalkalayın ve bu defa ıslak fırçanızın üzerine bir miktar odun külü ekleyip 1 dakikalık fırçalama işlemini  potasyum hidroksit  içeren bu maddeyle yapın. Ağzınızı iyice çalkaladıktan sonra artık diş fırçanızın üzerine diş macunu sürebilirsiniz. 1 dakikalık son fırçalama neticesine o günki diş bakım kürünüz bitmiş olacaktır. Dikkat etmeniz gereken en önemli nokta her gün düzenli olarak toplam 4 dakika sürecek olan bu işlemi yapmanız. Dişlerinizin bir kaç gün içinde ciddi anlamda değişecektir.


admin
Ogreniyoruz.Org

  İnternetten Ucuz Tatile Dikkat !..

  Previous article

  Steve Jobs Kimdir?

  Next article

  You may also like

  Comments

  Leave a reply

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  More in Genel