0

asus-ares-ekran-kartiDünyanın en kaliteli markalarından biri olan Asus Computex 2014 Fuarı’nda, dünyanın en hızlı ekran kartı olan Ares III modeli ekran kartını tanıttı. AMD’nin en güçlü grafik işlem birim olan Hawaa XT çekirdeğinin çift çekirdeğini birden barındıran bu dünyanın en hızlı ekran kartı Dahası diğerlerinden farklı bir çok detaysal özellikleri var. Ayrıca EK Waterblock üretimi olan yeni ve tek slot sıvı soğutma bloğu ilede ön planda olacak gibi görünüyor. Ares III model ekran kartı detaylı incelendiğinde Asus mühendislerinin bir hayli çok detaylı çalıştıkları ve ekran kartına çok fazla özellik ekledikleri görülüyor. Ares III model ekran kartı 8pin ve 6pin olmak üzere iki PC güç konnektörü ile birlikte geliyor. Bir hayli güçlü bir VRM altyapısıyla sunulan ekran kartı özel DIGI + VRM yönetimine artı özellik olarak çok fazlı sistem sayesinde yüksek saat hızlarında bile daha kararlı ve sorunsuz çalışabilecek, soğuma donma vs gibi problemler olmayacak, performansta herhangi bir düşüklük yaşanmayacak olduğu belirtiliyor.

Ares III model ekran kartı aynı zamanda Crossfire yani çapraz kurulumada da imkân sunuyor. Yani eğer ana kartınız yüksek güçlü ve kaliteliyse, Ares III model ekran kartından bir değil bir kaç tane birden kullanabileceksiniz. Ares ||| model ekran kartının özel blok çalışmasıyla  fiziksel boyutları yalnızca tek slot işgal edecek seviyeye indirgenmiş. Dahası bu özelliğe ek olarak soğutma performansının da yüksek oranda artırılmış olduğu belirtiliyor.

Asus dünyanın en hızlı ekran kartı olarak tanıttığı Ares III model ekran kartının tüm özellikleri yakınen tamamen net olarak bilinmiyor fakat tanıtımlar bu yönde yapılıyorsa bizzat denenmesi gereken özellikte bir ürün olduğu düşünülebilir. Dahası üretici marka asus gibi dünya genelinde çok yoğun kullanılan bir marka olunca bu düşünce ağır basabiliyor. Yaz aylarında 2000 – 2500 $ fiyat aralığıyla piyasaya sürülecek ürün hakkında alınan bir diğer bilgide çok yüksek miktarda üretilmeyecek olması…

asus-ares-ekran-karti2

admin
Ogreniyoruz.Org

  Okuyun, Uygulayın, Web Sitenizin Hiti Artsın

  Previous article

  En Hızlı Şarj

  Next article

  You may also like

  Comments

  Leave a reply

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  More in PC Donanım