0

Facebook geç açılıyor sorunundan şikayetçiyseniz okuyup uygulayınız.

facebookKuşkusuz günümüz teknolojisinde internet kullanıcıları arasında facebook hesabı olmayan yok denecek kadar azdır. Dahası facebook’u hayatının bir parçası haline getirip sürekli facebook’ta zaman geçirenler vardır.  Başlıca özelliklerinden biride uzun yıllar görülmeyen ya da yeri bilinmeyen, yaşayıp yaşamadığı hakkında fikir sahibi olunmayan  arkadaşları bulmaya vesile olan ve bu amaçla kullanılan facebook zaman içinde gerçek gayesinden uzaklaştı ve tam anlamıyla bir sosyal paylaşım platformu haline geldi.  Dolayısı ile pc, laptop, taplet yada telefonlarından sürekli bağlanıp birileri ile paylaşım yapan, vaktinin çoğunu facebookta geçirenler için facebook hemen hemen vazgeçilmez bir konuma geldi denilebilir.

Fakat insanların sürekli zaman geçirdiği sosyal paylaşım sitesi facebook son zamanlarda çok geç açılmaya başladı. Milyonlarca  üyesi olan global site zaman zaman çok aşırı derecede yavaş açılabiliyor. Dahası yüklenip açıldıktan sonra dahi sayfa bozuk görünümlü olabiliyor.  Bazende E posta adresi ve şifre yazılıp “giriş yap” denildiğinde  beyaz bir sayfada donup kalıyor veya  sayfanın bir kısmı açılırken bir kısmı hiç görünmüyor aynı zamanda imleç işaret sürekli dönüp duruyor.   Bu durum zaman zaman  Facebook’tan kaynaklanırken, bazende kullanılan bilgisayara yada tarayıcıya  bağlı bir sorun olabiliyor. Fakat net sonuç şu anda tam olarak bilinmiyor. Kimilerine göre ise facebook yeni bir tasarıma geçiş yapacak bu yüzden kullanıcılarına yavaş yavaş ve bir sıra doğrultusunda gösteriliyor. Yani bu geç açılmanın nedeni olarak facebook’un tasarımında değişiklik yapılacağı yönünde bir öngörü yürütülüyor.

Sizde facebook geç açılıyor sorunu ile karşı karşıya kaldıysanız şu çalışmaları yapabilrsiniz;

 • Öncelikle bilgisayarınızda kapsamlı bir virüs taraması yapın.
 • Facebook geç açılma sorunu hala devam ediyorsa  siteye “https://www.facebook.com”  olarak değilde “http://www.facebook.com” şeklinde giriş yapmayı deneyin. Yani “http” önüne “s” takısı eklemeden siteyi açmaya çalışın.
 • Dns önbellek temizleme işlemi yapın. Şöyle ki; Başlat > Çalıştır > “cmd” yazıp Enter’a basınız. > Açılan Dos Ekranına “ipconfig/flushdns” yazıp enter’a basınız. Aşağıdaki uyarıyı alırsanız;

“Windows İP yapılandırması DNS çözücü önbelleği başarıyla temizlendi.”

Bu durumda DNS ayarlarınız temizlenmiş demektir. Yeniden facebook’a girmeyi deneyebilirsiniz.

 • Facebook’a giriş yapmakta hala zorluk çekiyorsanız son olarak DNS ayarlarını şu şekilde değiştirip deneyebilirsiniz;

Değiştirilecek DNS ayarları ;

4.2.2.2

4.2.2.1

 

admin
Ogreniyoruz.Org

  Kripto Virüsü Uyarısı !..

  Previous article

  Microsoft’tan bir istifa daha

  Next article

  You may also like

  Comments

  Leave a reply

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  More in Güncel