0

Günümüzde en büyük sosyal medya olan Facebook’un sohbet uygulaması Messenger oldukça aktif bir şekilde kullanılmaktadır. Kullanıcılar zaman zaman arkadaşlarının telefonundan giriş yaparak daha sonrasında çıkış yapmayı unutabiliyor. Uygulama içerisinde herhangi bir çıkış butonu yer almaması genelde çıkış yapmak için kullanıcıları uygulamayı silmeleri gerektiği düşüncesine itiyor. Fakat çıkış yapmak için iki farklı yöntem yer alıyor, uygulamayı silmenize gerek yok. Facebook messengerda oturum nasıl kapatılır gelin size anlatalım.

 1. Telefonunuz Yardımıyla Messenger’dan Nasıl Çıkış Yapılır?

Facebook Messenger uygulamasında bir çıkış butonu yer almadığı için çıkış yapabilmek için gerekli olan uygulama Facebook uygulaması. Birkaç adımda Messenger hesabından çıkış yapmayı sağlayabilirsiniz. İşte nasıl yapacağınızın anlatımı;

 • 1) Facebook uygulamasına giriş yapın ve ardından sağ altta bulunan alt alta 3 çizgi işaretine basın.
 • 2) Açılan sayfayı aşağıya doğru kaydırarak “Ayarlar” yazısına basın.

 • 3) Karşınıza çıkan seçeneklerden en üstte yer alan “Hesap Ayarları” yazısına tıklayın.
 • 4) Açılan sayfa üzerinde 2. Sırada yer alması gereken (değilse kaydırarak bulun) “Güvenlik ve Giriş” sayfasına girin.

 • 5) Bu sayfada “Giriş Yaptığın Yer” başlığı altında oturum açtığınız yer ve uygulamalar listelenecektir. Otomatik olarak son 2 oturum görünecek daha eski ve diğer oturumları görüntülemek içinse altında yer alan “Daha Fazla” yazısına basmanız gerekli.
 • 6) Çıkış yapmak istediğiniz oturuma karar verdikten sonra sağında yer alan alt alta sıralanmış 3 nokta işaretine basmalısınız. Ardından hemen altında çıkacak 2 seçenekten “Çıkış Yap” yazısına tıklamanız yeterli. Oturum otomatik olarak anında kapatılacaktır. Eğer o girişi siz yapmadıysanız ve şüpheli bir işlemse “Sen Değil Misin?” yazısına tıklayarak gerekli adımları takip edebilir, hesabınızı güvene alabilirsiniz.

 

 1. Bilgisayar Yardımıyla Messenger’dan Nasıl Çıkış Yapılır?

Eğer telefonunuzla uğraşmak istemiyorsanız veya bir neden ulaşamıyorsanız bilgisayar yardımıyla da oturumu kapatabilirsiniz. Bilgisayar yardımıyla Facebook messengerda oturum nasıl kapatılır? İşte yapmanız gerekenler;

 • 1) Facebook hesabınıza giriş yaparak, sağ üstte yer alan aşağı yönlü ok tuşuna basınız. Açılan menüden “Ayarlar” yazısına tıklayınız.

 • 2) Açılan sayfada sol menüde yer alan “Güvenlik ve Giriş” seçeneğine basınız.

 • 3) Açılan sayfada “Giriş Yaptığın Yer” başlığı altında oturumlarınız görünecektir. Daha Fazla butonuyla tüm oturumları görüntüleyebilir, çıkış yapmak istedikleriniz sağında yer alan alt alta sıralanmış 3 nokta işaretine basarak çıkış yapabilirsiniz. 3 Noktaya basmanızın ardından hemen altında “Sen Değil Misin” ve “Çıkış Yap” butonları yer alacaktır. Çıkış yap demeniz halinde anında oturum sonlanacaktır. Eğer şüpheli bir giriş ve haberiniz yoksa “Sen Değil Misin?” seçeneğini kullanmanızı tavsiye ederiz.

Nil keser (Kırgın çiçekler Defne) kimdir

Previous article

Vitaminlerin faydaları nelerdir ?

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in Facebook