0

facebook-eklentiBu gün sizlere facebook sosyal eklentisini web sitenize nasıl ekleyeceğinizi görsel anlatımlarlada süsleyerek çok detaylı bir şekilde tamamen net olarak öğreteceğiz.  İnternetle haşır neşir olupta facebook sosyal eklentisinden habersiz olan kullanıcı sanırız yok gibidir. Dahası olsa bile internet teknolojileri ile yeni tanışmış bir internet kullanıcısı olma ihtimali yüksektir. İkiside gayet normal durumlardır.

Biz yinede küçük bir hatırlatma yapalım. Şu popüler web sitelerine girdiğinizde sol yada sağ blokta gördüğünüz ….. kişi…..beğendi yazısı ile birlikte altta küçük resimlerle dolu bir kutucuk görürsünüz sürekli.  Bu kutucuğun içinde birde mavi renkli “beğen” isimli buton bulunur.

İşte facebook sosyal eklentisi bu kutucuğun adıdır. Şimdi sizde kendi facebook sayfasınızı web sitenizde bu şekilde yayınlayabileceksiniz. Fakat elbette önce web sitenize ait bir facebook fan sayfası oluşturmalısınız. Bunu yaptığınızı varsayarak anlatıyoruz.

1  – Öncelikle bu sayfaya giriş yapınız. >> https://developers.facebook.com/docs/plugins/like-box-for-pages

2 – Aşağıdaki Resimde detaylı bir şekilde görüldüğü üzere öncelikle “facebook page url” yazan kutucuğa sitenize ait facebook sayfanızın url sini yazacaksınız. Diğer kısımlar eklentinin genişlik yükseklik değerlerini, rengini görünüm düzenini ayarlayan kısımlar. Bu kısımları sitenizin ölçülerine uygun olarak düzenleyiniz.

facebook-sosyal-eklentisi

3 – Yukarıdaki resimde anlatılarınları eksiksiz olarak yaptıysanız soldaki “get code” yazılı butona tıklayınız. Bu butona tıklayınca karşınıza aşağıdaki resimde gördüğünüz üzere sitenize eklemek için kodlar çıkacak.

facebook-sosyal-eklenti-kodlari

4 – Kod ekranında gördüğünüz üzere değişik ekleme türleri sunulmuş. Siz eğer wordpress sitenize sol yada sağ blok için ekleme yapacaksanız kod ekranında gördüğünüz “IFRAME” sekmesine tıklayıp tek parça halinde verilen kodları admin panelinizden >> bileşenler kısmından >> sidebara ekleyeceğiniz metin kutusu içine bu kodları yapıştırın ve kaydedin. Hepsi bu kadar. Hayırlı olsun.

 ….

admin
Ogreniyoruz.Org

  Kerem Bursin Kimdir? Öğreniyoruz.

  Previous article

  Android Candy Crush Saga Oyunu

  Next article

  You may also like

  Comments

  Leave a reply

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  More in Facebook