0

Dünyanın en büyük sosyal medya platformu Facebook, insanları birbiri ile tanıştırmak ve etkileşimi artırmak için en çok “Facebook tanıyor olabileceğiniz kişiler” özelliğini kullanıyor. Ancak Facebook tanıyor olabileceğiniz kişiler aslında çok daha detaylı bir çalışma prensibine sahip.

Facebook tanıyor olabileceğin kişiler nedir?

Facebook tanıyor olabileceğiniz kişiler bölümü, temel olarak isminden de anlaşılacağı üzere Facebook’un tanıdığınızı düşündüğü kişileri gösterdiği bir özelliktir. Yani Facebook daha fazla arkadaşlarınızın olması ve arayıp da bulamadığınız kişileri sizlere sunuyor.

Daha fazla kişiyi bir araya getirmek için Facebook tarafından kullanılan bu özellik, şimdiye kadar çok ciddi bir etkileşim sağladı ve birçok kişi için arkadaş ağını geliştirmesine yardımcı oldu.

Facebook kullanıcılarının çok sık karşılaştıkları bu özellik, Facebook’un çeşitli algoritmalar ile birlikte geliştirdiği ve Facebook özellikleri arasında yer alan bir sistemdir. Çeşitli yollar ile sizinle herhangi bir şekilde tanışıyor olabildiği kişileri, Facebook tanıyor olabileceğin kişiler bölümü kapsamında göstermektedir.

Facebook için arkadaşlık sistemi çok önemli. Bunu geçtiğimiz günlerde kutladığı Friends Day yani Arkadaşlar Günü ile de görmek mümkün oldu.

Facebook tanıyor olabileceğin kişiler nasıl çalışıyor?

Daha önce de belirtildiği gibi aslında bu sistem, çok ciddi bir bilgi karşılaştırması ile birlikte çalışıyor. Facebook tanıyor olabileceğin kişiler kayıtlı kullanıcıların eklediği tüm bilgileri karşılaştırıyor.

Facebook kayıt sırasında kullanıcıların özel bilgilerini de paylaşmalarını istiyor. Okulu, işi, burcu, doğum tarihi gibi bilgiler Facebook tarafından kayıt altına alınıyor. Bu bilgiler de tanıyor olabileceğiniz kişiler sistemini dinamik bir hale getirebiliyor.

Bazı durumlarda tanıyor olabileceğin kişiler çıkmıyor ve boş görünüyor olabilir. Bunun birçok farklı sebebi olabilir. Profilde çok fazla bilgi olmaması ve arkadaş sayısının azlığı, be sebepler arasında başta yer alan maddelerdendir. Ancak Facebook tanıyor olabileceğin kişiler profiline bakanlar mı diye merak ediyorsanız, böyle olmadığını söylemek yanlış olmayacaktır.

Facebook önerilen arkadaşlar bölümü, eklediğiniz mail adreslerinin diğer servislerdeki karşılaştırmaları ile ilgili de olabilir. Çünkü Facebook, çok farklı platformlardan da veri elde edebilecek tarama potansiyeline sahip durumdadır.

Bazı kullanıcılar sık sık “Facebook tanıyor olabileceğin kişiler nasıl kaldırılır?” sorusunun cevabını merak etmektedir. Ancak Facebook, doğrudan böyle bir seçeneği, Facebook özellikleri kapsamında tutmayı tercih etmiyor. Yani eğer siz de tanıyor olabileceğin kişilerde görünmek istemiyorum diyorsanız, bunun için net bir adım atmak mümkün değil gibi görünüyor.

Facebook ‘’Tanıyor Olabileceğin Kişiler’’ kısmı büyük kolaylık sağlıyor!

Her ne kadar birçok kişi bu özellikten memnun olmasa da bazı kullanıcılar için de çok önemli bir özellik olarak görülüyor. Bu özellik sayesinde arayıp da bulamadığınız kişileri Facebook sayesinde kolaylıkla ekleyebiliyorsunuz.

Arkadaş ağını kolay bir şekilde genişletmek, tanıyor olabileceğin kişiler özelliği ile mümkün hale getirilebilir. Ayrıca Facebook’u Facebook yapan özellikler arasında da bu maddeyi göstermek, yanlış olmayacaktır.

Dünyanın en büyük sosyal medya platformu olan ve Instagram gibi farklı sosyal medya platformlarını da bünyesine katan Facebook, yeni özellikler kullanıma sunarken mevcut özelliklerini de geliştirmeye devam edecektir. Bunlar arasında hiç şüphe yok ki Facebook tanıyor olabileceğiniz kişiler özelliği de yer alacaktır.

admin
Ogreniyoruz.Org

  Tayanç ayaydın (kırgın çiçekler ejder) kimdir

  Previous article

  Gökçe Akyıldız (Kırgın çiçekler songül ) kimdir

  Next article

  You may also like

  Comments

  Leave a reply

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  More in Facebook