0

facebook-begenmedim-butonu

Aile bireyleriniz dahil hepinizin en az bir facebook hesabı vardır. Bu hesap üzerinden sevdiklerinizle arkadaş çevrenizle iletişim kurar, paylaşımlar yapar, yapılan paylaşımlar arasından beğendiklerinizi “beğen” butonuna tıklayarak beğendiğinizi ifade eder ve dilerseniz sizde aynı paylaşımı yeniden paylaşabilirsiniz. Buraya kadar tamam. Bunlar zaten facebook’ta bildiğiniz ve sürekli kullandığınız özellikler. Ama şimdi dikkatli okuyun artık paylaşımların altına “beğen” butonundan başka birde “beğenmedim” yani dislike butonu gelecek. Böylece hoşunuza gitmeyen, beğenmediğiniz herhangi bir haber, yazı, resim yada yorumu “beğenmedim” butonuna tıklayarak beğenmediğinizi ifade edebileceksiniz.

dislike

California’daki Menlo Park merkez facebook ofisinde konu ile ilgili açıklama yapan facebook CEO su Mark Zuckerberg,  geçmişte de aynı konunun sürekli gündeme geldiğini belirtti ve  “Üzücü bir şey paylaştığınızda bu tür bir paylaşımı beğenmek rahatsız edici olabiliyor, insanlara beğenmekten daha fazla opsiyon sunmak önemli’ diye konuştu. “Beğenmedim” butonu ile insanların duygularını daha iyi ifade edebileceğini belirten Zuckerberg bu özelliğin facebook’un genelinde yaygın olarak kullanılabilmesi için çalıştıklarını söyledi.

Esasen facebook “beğenmedim” butonunu uygulamaya soktu. Buton şu anda kullanılıyor fakat bu facebook kullanıcılarının istediği kapsamda değil. Şu anda facebook Messenger simge paketi içerisinde kullanılan bu beğenmedim özelliği ile sadece paylaşımlara yapılan yorumları yada özel mesajları beğenmediğinizi belirtebiliyorsunuz.

Bu özellik facebook kullanıcıları tarafından beğenildiği takdirde tüm facebook genelinde kullanılabilecek bir özellik olarak sisteme yerleştirilecek ve bundan böyle paylaşım yada yorumların altında aşağıdaki gibi bir görünüm ortaya çıkacak.

begenmedim

Evet yeni görünüm muhtemelen tamda yukarıdaki gibi olacak. Şimdiden tüm kullanıcılar için hayırlı olsun diyoruz.

turuncucizgi

admin
Ogreniyoruz.Org

  Android Cihazınızdan Hırsız Alarm Sistemi Yapabilirsiniz

  Previous article

  Ücretsiz Windows 10 Yükseltmesi

  Next article

  You may also like

  Comments

  Leave a reply

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  More in Facebook