1

domaingooglePopüler  arama motoru Google, önümüzdeki günlerde yepyeni bir hizmetiyle daha karşımızda olacak. Sözü fazla uzatmadan bu yeni hizmetin ne olduğunu hemen söyleyelim. Google’ın sunacağı ilgili çekici yeni hizmet alan adı yani domain tescil hizmeti. Bu şu demek, artık bundan böyle almak istediğiniz domaini google üzerinden de tescil edebileceksiniz.  Dünya çapında ünlü arama motoru google domain hizmeti servisinin deneme uygulamalarına başladı bile. Bu hizmetin alan adı sektöründe ses getiren bir girişim olacağı görünüyor.

Kullanıcılarına domain servisini tanıtan google konu hakkında yaptığı açıklamada, günümüzde herkesin kişisel bilgisayarları, akıllı telefonları veya tabletleriyle internete erişim sağlayıp şirketler hakkında online bilgi sahibi olmaya başladığını; fakat yaptıkları araştırmalar neticesinde küçük çaplı şirketlerin yüzde 55’inin bir internet sitesinin olmadığı gerçeğinin ortaya çıktığını belirtti. Bu yüzden küçük ölçekli şirketleri ve sonraki zamanlarda internette iş yapmayı düşünenleri hedeflediklerinide  dile getiren google, sunacağı domain hizmetiyle gelecek bu talebi kendilerininde karşılamak istediğini belirtti.

Yakın bir zamanda domain sektöründe ciddi bir değişikliğe sebep olacağı görülen google’ın yeni domain servisi henüz kullanıma açık değil. Google domain servisi üzerinde domain araması yaptığınızda karşınıza “davet iste” ekranı çıkıyor. Servis henüz Beta aşamasında. Google’ın hizmetinden faydalanabilmek için google’ın sizi davet etmesi gerekiyor.

Google’ın domain servisi ile sunacağını belirttiği farklılıklar ise şöyle;

 • İnternet kullanıcılarının kolay kullanabileceği domain adı yönetim aracı,
 • internet kullanıcılarına mail veya telefon ile destek,
 • Her bir kullanıcıya almış olduğu domaine ek olarak 100 e-posta adresi
 • Yine her bir kullanıcıya almış olduğu domaine ek olarak 100 civarında sub domain
 • Yine gelecek yıllarda yaygın olarak kullanılması beklenen .guru, .photography gibi farklı domain adresleri de google domain servisinden tescil edilebilecek.
 • Ayrıca google domain servisinden özel domain kaydı yaptığınızda ekstra ücret alınmayacağı belirtiliyor.

Google’ın domain tescil sayfasına Google Domains sayfasından ulaşabilirsiniz.


admin
Ogreniyoruz.Org

  E Ticaret Satışlarınızı Artırmada 6 Etkili Yol

  Previous article

  Öncü Truva Atı Vaski Tehlikesine Dikkat !

  Next article

  You may also like

  1 Comment

  1. Çok geç kaldı bence.

  Leave a reply

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  More in Güncel