0

google-para-odulu

Sıkı bir şekilde takip edenler google para ödülü programlarını bilirler google 2010 yılından bu yana düzenlemiş olduğu değişik ve farklı programlar vasıtasıyla katılımcılara yaklaşık 5 milyon dolar  ödemede bulundu.  Şimdilerde ise yepyeni bir programla para ödülü veriyor. Duyurusunu yaptığı ödül programının bu defaki konusu Android Güvenliği. Dahası programın ismide belli. Android Security Rewards

Android Security Rewards isimli programın para ödülüne biçilecek miktar katılımcı kullanıcıların Android’ işletim sisteminde de bulacağı açığın türüne ve çalışmasını yaparken harcadığı emeğe göre belirlenecek.  Yani esasen zor olmayan ve tekrarıda aynı şekilde  oldukça kolay olan bir hata, sizin yaklaşık 2.000 dolar gibi bir miktarı kazanmanıza vesile olabilecek.  Bu yarışmada en yüksek miktarı kazanacak olanlar ise CTS testi ve yama sunabilen kullanıcılar olacak.

Sistem şöyle işliyor, siz hatayı buluyorsunuz, herhangi bir test ortamında yama oluşturuyorsunuz yada aynı şekilde Androidle ilgili çok kritik bir sorunu buluyorsunuz ve bunu net bir şekilde gösteriyorsunuz. Çalışmanın sonunda katılımcılar yaklaşık olarak 38.000 dolar ödül kazanmış olacaklar. Bu çalışma Android için şimdiye kadar gizli kalmış bir çok açığında ortaya çıkmasına vesile olacak. Katılımcılara kritik bir bilgi olarak şunuda söylemeden geçmeyelim, sadece Nexus 6 ve Nexus 9‘da bulacağınız açıklar geçerli sayılacak. O yüzden bu bilgi üzerinden çalışma yapmanızda fayda var.

turuncucizgi

admin
Ogreniyoruz.Org

  İnternetten Para Kazandıracak 5 Etkin Yol

  Previous article

  Güneşte Muazzam Patlama!

  Next article

  You may also like

  Comments

  Leave a reply

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  More in Google