0

guneste-patlama

Geçtiğimiz Pazar günü Güneş’in yüzeyinde ve belirtildiğine göre 2005 yılından bu yana görülen en şiddetli radyasyon patlaması oluştu. Güneşte meydana gelen bu devasa koronal (taçküre) kütle atımından kaynaklanan yoğun radyasyon fırtınası ise dün yani 23.06.2015 tarihli Salı günü Dünya’ya ulaştı. Amerikan Ulusal Okyanus ve Atmosfer İdaresi (NOAA)’nın bildirdiğine göre enerji nakil hatlarında ve GPS sistemlerinde muhtemel arızalar meydana gelebilecek. Dahası kutuplarda parlak aurora şeklinde (kutup ışığı) ışıklarında görülebileceği belirtildi.

Amerikan Ulusal Okyanus ve Atmosfer İdaresi (NOAA) uzmanları, Güneş’te meydana gelen faaliyetin çok büyük devasa güçte olduğunu, radyasyon fırtınasının olağandan çok daha süratli bir şekilde Dünya’ya ulaştığını, 2005 Eylül’ünden beri görülen en şiddetli patlama ile karşılaşmış olabileceklerini kaydetti.

Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA)’nın Güneş Dinamikleri Gözlemevi (SDO) uzay aracı da sözkonusu Güneş patlamasını bizzat görüntüledi.

Bu devasa Güneş fırtınaları, yüzeydeki çok güçlü radyasyon patlamaları ile meydana geliyor. Güneşten ayrılan zararlı radyasyon, Dünya’ya ulaştığında atmosfer tabakasını geçemiyor dolayısı ile insanlara fiziksel bir etkisi ve herhangi bir zararı olmuyor. Ancak bu devasa radyasyon dalgası iletişim kanallarında kesintilere sebebiyet verebiliyor.

Güneşteki Patlama İle İlgili Video

Hepsinden önemlisi çok uzun zamanda sonra ortaya çıkan bu devasa güneş patlaması çok önemli bir gerçeğede işaret ediyor kuşkusuz. Bu gerçek Ahir Zaman ve Mehdi gerçeği . Zira Peygamberimiz Hazreti Muhammed’in ( S.A.V. ) hadislerinde ahir zaman ve Mehdi konusunda anlatımlar yapılırken güneşteki işaretlerede dikkat çekiliyor ve güneşte meydana gelecek devasa bir alametin ahir zamanın yaşandığına ve Mehdi’nin gelişine bir işaret olduğu belirtiliyor. Hadisler şöyle;

“O, (Mehdi), Güneş’ten bir alamet belirinceye kadar gelmeyecektir.“(El-Kavlu’l Muhtasar Fi Alamatil Mehdiyy-il Muntazar, s. 47)

“Güneş alamet olarak doğmadıkça Mehdi çıkmayacaktır.“ (Kitab-ül Burhan Fi Alameti-il Mehdiyy-il Ahir Zaman, s. 33)

Yüzyılımızda güneşte daha önce görülmeyen şiddette patlamalar meydana gelmekle birlikte yine 11 Ağustos 1999 yılında gerçekleşen Güneş tutulmasıda bu yüzyılın son tam Güneş tutulmasıdır. İlk defa bu kadar geniş bir insan kitlesi Güneş tutulmasını izledi. Üstelik bu izleme çok uzun süre devam etti. Bu son güneş tutulmasında dikkat çeken bir diğer nokta da bu tam güneş tutulmanın en iyi izlendiği ülkelerden birisininde Türkiye olmasıdır. Bartın’dan Silopi’ye kadar 12 civarında şehir ve 100 ilçe son güneş tutulmasını gözlemleyebilmiştir. Aynı şekilde bu olayada, hadiste kastedilen “Güneş’ten bir alamet” bağlamında değerlendirilebilir. ( Kuşkusuz En doğrusunu Allah bilir.)

Anlaşılan önümüzdeki günlerde birbirinden dikkat çekici ve şaşırtıcı büyük olaylar ve işaretlerle karşılaşacağız. Mehdi ve Ahir Zaman konusu hakkında detaylı bilgiye ulaşmak için bu kitabı ücretsiz olarak okuyabilirsiniz. Tıklayınız >>

turuncucizgi

admin
Ogreniyoruz.Org

  Google’dan Yeni Para Ödülü

  Previous article

  Turkcell T60 Satışa Çıktı

  Next article

  You may also like

  Comments

  Leave a reply

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  More in Güncel