0

hit-artirmaBir web sitesi ziyaretçi çekmediği müddetçe hiç bir anlam ifade etmez. Zira web sitesinin amacı sunulan ürün yada hizmeti yada yazılan bir makaleyi potansiyel müşteri yada okurlara ulaştırmaktır. Bu amacı sağlayamadıktan sonra web sitesi oluşturmanın hiç bir anlamı kalmıyor.  Dahası eğer yazdıklarınızın okunmasını, web sitenizin ziyaretçi çekmesini ve internetten para kazanmak istiyorsanız web sitenizde hit artışı ciddi anlamda önemli bir konu. Öncelikle şunu aklınızdan çıkarmayın içeriği çok zayıf ve özgün olmayan kopya yazılarla dolu bir web siteniz varsa hemen onu imha edin yada tam anlamıyla düzeltip içeriğini özgün yazılarla zenginleştirmeye çalışın aksi halde sadece üzülürsünüz. Özgün ve zengin içeriğin çok önemli olduğunu böylece belirttikten sonra web sitenizin hitini artırmak için gerekli çalışmaları maddeler halinde sıralayabiliriz;

…………

1 -) Popüler ve kaliteli forumlara, tartışma platformlarına üye olun. Profil ayarlarınızda mutlaka web sitenizin adresini ekleyin ve imza olarak web sitenizin adresini kullanın. Üzülmeyin bazı forumların kuralları gereği web sitenizin adresini forum mesajlarınızda link olarak sitenizi paylaşmanız yasak olsa dahi profilinizdeki web site kaydınızda yeterli olacak size değerli bir backlink olarak geri dönecektir.

2 -) En baştada vurgulayarak belirttiğimiz üzere tamamen kendi fikirlerinizden, bilgi birikiminizden oluşmuş size özgün makaleler hazırlayın. Unutmayın özgün içerik çok önemlidir. Hazırladığınız özgün içeriği başta facebook, twitter olmak üzere tüm uygun platformlarda sitenize link vererek paylaşın. Örneğin onedio.com web sitesine kayıt yapıp düzenli olarak bu platformdada yazılarınızı paylaşabilirsiniz.

3 -) Hiti ve alexa değeri yüksek kaliteli blog ve sitelerdeki paylaşımların yorum kısmına akılcı yorumlar yazın ve mutlaka web site adresinizi ilgili bölüme Bir anahtar kelimenizi isim olarak belirleyip ekleyin.

4 -) Web sitenize sitemap, RSS gibi önemli eklentileri mutlaka ekleyin.

5 -) Makalelerinizdeki anahtar kelime kullanım oranınızı aşırı derecede yüksek tutmayın. Anahtar kelimenizi makalenizin içinde anlam bütünlüğünü kesinlikle bozmayacak şekilde en fazla 4 – 5 defa kullanmanız yeterli olacaktır.

6 -) Otomatik ping sitelerine eklediğiniz içeriği gönderin ve arama motoru robotlarının her içeriğinizde sitenize gelmesini böylelikle süratli bir şekilde içeriğinizin indexlenmesini sağlayın.  Fakat bunda aşırıya kaçmayın. Gün içinde kaç tane içerik girmeyi planlıyorsanız planınızı uygulamaya geçirip içeriklerinizi ekledikten sonra bir defa ping servislerine sitenizi göndermeniz yeterlidir. Olabildiğince  o gün eklemeyi planladığınız tüm içeriğinizi ekledikten sonra ping işlemini başlatın. Her bir yazıda ayrı ayrı ping servisini kullanmak siteniz açısından zararlı olabilir.

7 -) Makalelerinize eklediğiniz resimlerde mutlaka alt tagını kullanın ve resimlerinizin google görsellerinde yer almasını sağlayın.

8 -) Makalelerinizi imleme sitelerinde aşırıya kaçmayacak şekilde paylaşın.

9 -) Sitenizi düzenli aralıklarla kaliteli dizin sitelerine kaydedin. DMOZ kaydınızın olması PR açısından önemlidir. Kurallarına riayet ederek bir DMOZ kaydı gerçekleştirin ve onaylanıp onaylanmadığını profesyonel olarak takip edin. Tahmin edilen sürede onaylanmadığınız farkettiğiniz an yeniden gönderin. Bu konuda ısrarcı olun. Gerekirse DMOZ’a iletişim bölümlerinden ulaşmaya çalışın siteniz hakkında detaylı bilgi verin.

10 -) Otomatik hit motorlarını, hit kasma sitelerini vs kullanmayın.

11 -) Sitenize ait bir video çalışması yapıp bunu youtube.com a yükleyin. Çok profesyonel olmasına gerek yok basit bir video programı ile 10-15 resimlik bir video dosyası yeterli gelecektir. Videonuzu ekledikten sonra açıklama kısmına web site adresinizi yazmayı unutmayın.

12 -) Misafir yazarlık konusuna önem verin. Misafir yazarlık sizin konunuzla ilgili başka blog yada sitelerde bilgilendirici makale yazmak ve kaynak olarak o siteden kendi web sitenize link çıkışı yapmaktır. Bunu düzenli ve kaliteli bir şekilde yaparsanız hitinizin sürekli arttığını ve bunun alexa verilerinize gözle görülür derecede etki ettiğini fark edeceksiniz. Okuyucuların katıldığı sürekli güncellenen dinamik bir site arama motorları ve alexa gözünde sürekli değer kazanacaktır. Bu da hit artışı demektir.

13 -) 8 – 10 sayfalık bir word dökümanı içinde insanları bilgilendirici kaliteli yazılar makaler yazın. Her sayfanın altına web sitenizin adresini ekleyin ve bu word belgesini pdf ye çevirip birde güzel bir kitap kapağı ekleyerek siteniz üzerinden ücretsiz e kitap olarak dağıtımı yapın.

14 -) İçerik oluşturma konusunda sıkıntı yaşıyorsanız web sitenize düzenli yazı yazacak bir yazar bulun. Fakat bu yazar ücret mukabili yazı yazan biri değil tanıdığınız bir akrabanız yada çevrenizden eğitim seviyesi yüksek biriside olabilir. Ona ilgi çekici bir teklifle gidin. Örneğin edebiyat öğretmeni bir tanıdığınız varsa ona yazarlık teklif edebilirsiniz. Bu teklifi çekici cümlelerle süslerseniz yazarınız kendisini internet ortamında tanıtacak bir ortam yakaladığı için yazma işini hem ücretsiz hemde severek yapacaktır.


admin
Ogreniyoruz.Org

  Google’da İşe Girmek İstiyorsanız

  Previous article

  İnancın Sağlıklı Yaşama Etkileri

  Next article

  You may also like

  Comments

  Leave a reply

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir