Kapat

İmplant Tedavisinin Süresi Ne Kadardır

Anasayfa Tanıtım Yazıları İmplant Tedavisinin Süresi Ne Kadardır

İmplant Tedavisinin Süresi Ne Kadardır

İmplant diş eksikliğinde yapılan ve diş kökü olarak kullanılan bir titanyum vidalama sistemidir. Kişinin tek dişi için ya da daha fazla diş kaybı için yapılabilir. Bu sayede artık sürekli hareket eden ve kişiye kalitesiz bir kullanım imkanı veren protez dişlerden kurtulmuş olursunuz.

İmplant eksik olan dişin boşluk kısmına yapıldığı için yan dişlere herhangi bir zarar vermez. Aynı zamanda diğer dişlerde aşındırma gibi yan etkilerde oluşturmaz.

İmplant tedavisinin süresini hastanın kemik ve çene yapısı belirler. Bununla birlikte işlemin oldukça kısa bir sürede gerçekleştiğini söyleyebiliriz. İmplant tedavisinde implant yerleştirme sırasında hastaya lokal anestezi uygulanır. Bu sayede yapılacak olan bölge uyuşuyor ve daha konforlu bir süreç yaşanır. Bu aşamadan sonra hasta ağız sağlığına dikkat etmeli ve ağız bakımına önem vermelidir. Operasyon sonrası antiseptik gargarlar önerilebilir. İlk gün hafif ağrı neticesinde soğuk tampon uygulaması yapılabilir. Genel olarak sizi çok rahatsız edici bir ağrı oluşmayacaktır ama oluşması durumunda da doktorunuz bir ağrı kesici vererek sizleri daha rahat ettirecektir.

İmplant yapıldıktan sonra kemik ile birleşmesi adına ortalama olarak 3 ay gibi bir süre beklenir. Bu aşamadan sonra protez yapımına geçilir. Amaç uygulanacak olan diş protezinin basınca karşı dayanıklı olmasını sağlamaktır. Son zamanlarda diş hekimliğinde yaşanan gelişmeler ışığında implantlar yerleştirildikten hemen sonra hemen protez yapımı da olabilmektedir. Bu sayede hasta uzun süre dişsiz kalmadan aynı gün içinde yeni dişleri ile normal hayata dönebilir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kişinin ağız hijyeni tamsa ve yeterli kemik desteği bulunuyor, kemik gelişimi tamamlanmış ise herkese implant rahatlıkla yapılabilir. Bazı durumlarda kemik alt yapısı maalesef implant için yetersiz bulunabilir ama bu anlamda doktorunuz alt yapıda iyileştirme çalışmaları yaparak implanta hazır hale getirecektir.

İşlemden sonra doktorunuzun sizlere önerdiklerini dikkate almalısınız. Özellikle ne içip ne yemeniz gerektiğini öğrenmelisiniz. Örneğin alkol, sigara ve kahve gibi içecekleri olabildiğince az tüketmeli ve tükettiğiniz zamani ağız bakımınızı ihmal etmemelisiniz. İmplant sonrası ağız sağlığına ne kadar dikkat ederseniz implantların başarısı da o denli kalıcı ve uzun ömürlü olacaktır.

Kaynak: http://www.adaklinik.com/ankara-implant-ve-implant-fiyatlari

0 0 0 0 0 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir