0

inegol-köfteBu gün sunacağımız yemek tarifimiz Marmara Bölgemizden Bursa ilimize ait leziz bir tat meşhur İnegöl Köfte. İnegöl Köfteyi eğer yemyeşil doğal katkısız otlaklarda beslenmiş koyun kuzu sığır etlerinden yapıyorsanız yada bu şekilde yapılmış bir inegöl köfte yiyorsanız emin olabilirsiniz ki bu tat uzun süre damaklarınızı terk etmeyecek ve size sürekli kendisini hatırlacaktır.

Kuşkusuz bu lezzeti artıran etkenlerden biride İnegöl Köfteyi yapan aşçının tecrübe ve ustalığıdır. Kısacası tecrübeli ve işinin ehli bir aşçının yapmış olduğu doğal otlaklarda beslenen koyun keçi sığır yada kuzu etinden mamül bir İnegöl Köftenin damağınızda bırakacağı o leziz harika tat zihninizde çok uzun süre kalıcı bir yer edinecektir elbette. Sizi İnegöl Köftenin Tarifi ile başbaşa bırakalım şimdi.

İnegöl Köfte Malzemeleri

 • 1,5 kilogram yağsız kıyma
 • 150 gram civarından koyun iç yağı
 • 2 adet soğan
 • 2 çay kaşığı karbonat
 • 2 yemek kaşığı kadar süttozu
 • 2 adet yumurta sarısı

İnegöl Köfte Hazırlanışı

Yağsız ve katkısız dana yada kuzu kıyma ile birlikte iç yağı tamamen birbirine karışıncaya kadar iyice yoğrulur.  Ardından yoğrulan bu karışım kıyma makinesinden çekilir.  Bu işlemin ardından soğanlar iyice rendelenir. Ardından karbonat, süt tozu ve yumurta sarılarıda iç yağı ile yoğrulmuş kıymanın içine eklenip yoğrularak iyice karışması sağlanır. Bu karışım tekrar kıyma makinesinden geçirilir.  Kıyma makinesinden geçirilen karışım güzel bir şekilde ambalajlanıp kapatılarak bir gün dinlenmeye bırakılır. Dinlendirdikten ertesi gün zevke bağlı şekillendirerek ızgarada, fırında yada közde yeteri derecede pişirilerek yanında ayran ve salatası ile servis yapılır. Afiyet olsun.


admin
Ogreniyoruz.Org

  Oyun Bağımlılığı Halüsinasyon Gördürüyor

  Previous article

  Bilincin Sırları

  Next article

  You may also like

  Comments

  Leave a reply

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir