0

En popüler sosyal medya platformlarından birisi olan Instagram, son güncellemelerle birlikte son görülme özelliğini aktif etti. Mesaj bölümü üzerinden çalışan sistem, arkadaşlarınızın son görülme saatlerini görebilmenize olanak tanıyor. Bu güncellemenin ardından kullanıcılar Instagram Son Görülme Nasıl Kapatılır sorusunu sormaya başladı.

Bir diğer popüler uygulama olan Whatsapp mesajlaşma uygulaması ile ortaya çıktı diyebileceğimiz bu özellik, kullanıcıların uygulamaya en son giriş yaptıkları süreyi diğer kullanıcılarla paylaşmalarına olanak tanıyor. Çoğunlukla pozitif bir özellik olarak görülüyor olsa da bazıları için istenmeyen bir özellik olarak karşımıza çıkabiliyor. Yapılan güncellemelerin ardından Whatsapp’da bulunan bu özellik Instagram’a da geldi.

Her iki uygulamanın da sahibi olan Facebook, radikal bir kararla uygulamada büyük güncellemeler yapmaya devam ederken kullanıcıların aklına takılan Instagram son görülme nasıl kapatılır sorusunun cevabı ise yazımızın devamında.

Instagram Son Görülme Nasıl Kapatılır?

Mesajlaşma uygulamaları tarafından benzer bir özellik yıllardır kullanılıyordu. Kendi içerisinde sohbet imkânı sunan Instagram’da artık bu furyaya katıldı. Fakat kullanıcılara bunu kapatma imkânı tanıdı.

*1 Instagram uygulamasına giriş yapmanızın ardından, sağ altta yer alan profile yönlendirme butonuna tıklayınız. (Profilinize giriniz) *2 Takip ve Takipçi sayınızın yer aldığı bölümün altında yer alan ayar (seçenekler) butonuna basınız. (Profili Düzenle Yazısının hemen Sağında)

*3 Açılan menüde sayfayı aşağıya doğru kaydırarak Hareket Durumunu Göster yazan bölüme geliniz. Burada yandaki açma kapatma butonu yardımıyla son görülmeyi kapatabilirsiniz. Butonun üzerine tıklayarak veya sağa/sola kaydırarak işlem yapabilirsiniz. Mavi (Açık) ve Gri (Kapalı) olarak ayarlayabilirsiniz.

Instagram Arşiv Özelliği Nedir, Nasıl Kullanılır?

Previous article

Samsung Servis

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in İnstagram