0

Instagram hesabınızı arkadaşlarınızın telefonundan giriş yaptığınızda zaman zaman açık unutmuş olabilirsiniz. Ya da internet kafe, misafirlik gibi yerlerde bilgisayardan girdiğinizde açık kalmış olabilir. Her insan unutabilir, bu durumda yapmanız gereken tek bir yol var. Paniklemenize gerek yok, yapmanız gereken işlem oldukça kısa sürüyor ve basit. Instagram Çıkış Yapma, yazının devamında anlatıyoruz.

Sizlerle paylaşacağımız adımları takip ederek, farklı cihazlarda oturumunu açık unuttuğunuz Instagram hesabınızı rahatlıkla hepsinden kapanmasını sağlayabilirsiniz. Birçok platformda açık oturumları ayarlar sayfasından kapatmanıza imkân tanınırken, Instagram’da böyle bir alan mevcut değil. Fakat hepsinden çıkış yapabilmenizi sağlayan bir yöntem bulunuyor.

Instagram Tüm Cihazlardan Çıkış Yapma

Instagram hesabınızdan tüm cihazlarda çıkış yapmadan önce, hangi cihazlarda açık olduğunu merak ediyorsanız size kötü bir haberimiz var. Maalesef Facebook gibi diğer sosyal medyalarda bunu ayrıntılı bir şekilde takip edebiliyor olsak da Instagram’da bunları görüntüleme iznimiz yer almıyor. Tek yapabileceğimiz, tüm oturumları toplu olarak sonlandırabilmek.

Diğer cihazlarda açık kalan Instagram üyeliğiniz veya üyeliklerinizden çıkış yapabilmek için “Şifre Değişikliği” yapmanız gerekiyor. Evet, maalesef başka bir yöntemi yok. Instagram şifre değişikliği gerçekleşen hesapları otomatik olarak tüm cihazlarda oturumunu sonlandırıyor. Bunun dışında henüz eklenmiş farklı bir yöntem yer almıyor.

Instagram Şifre Nasıl Değiştirilir?

Instagram hesabınızın şifresini değiştirebileceğiniz 2 farklı yöntem yer alıyor. Bunlar ne diye merak ediyorsanız, hesabınıza giriş yaparak şifre değişikliği yapma talebi veya giriş yapmadan önce şifremi unuttum yöntemini kullanmak olacaktır.

Şifremi unuttum seçeneği, Instagram hesabınıza giriş yapma sayfasına geldiğinizde şifre alanının altında yer alacaktır ona basarak kullanıcı adınız veya e-posta adresinizi girerseniz size bir e-posta gönderecektir. Daha sonrasında aşağıda yer alan anlatımda 5 ve 6. aşamaları kontrol ediniz.

Instagram Hesabı Şifre Değişiklik Talebi

1* Instagram hesabınıza giriş yapmanızın ardından, sağ altta yer alan profilinize yönlendirme bağlantısına tıklayınız. 2* Daha sonra profilinizin sağ üstünde yer alan “Ayarlar” sayfasına geçiş yapmanızı sağlayacak butona tıklayınız.

3* Ayarlar bölümüne girdiğinizde “Şifreyi Yenile” yazan bir buton yer alacak. Buna tıklayınız. 4* Karşınıza e-posta adresinize bir mail gönderildiğine dair açıklama yazısı çıkacak. Mail adresinize bakarak bu uyarıya “Tamam” diyerek ilerleyin.

5* E-posta hesabınıza giriş yapmalısınız. Gmail, Hotmail, Outlook, Yandex, Yahoo veya hangi e-posta servisini kullanıyorsanız. Mail hesabınıza giriş yapın. Son gelen e-postanız muhtemelen Instagram’dan olacaktır. “Reset Your Password” başlıklı bu maili açınız.  6* Mail içerisinde aşağıda resimde görebileceğiniz gibi bilgiler yer alacaktır. “Reset Password” yazan mavi butona basmanızın ardından, yeni şifrenizi gireceğiniz sayfaya yönlendirileceksiniz.

Profilo Servis Merkezi

Previous article

Bilgisayardan nasıl instagram kullanabilirim ?

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in İnstagram