0

Merhaba arkadaşlar şimdi sizlerle instagramda arşivlediğimiz fotoğrafları nasıl bulacağımızı kısa ve öz şekilde resimli olarak anlatacağız.Herkes az çok instagram kullanmayı biliyordur zaten.Şimdi kısaca anlatmaya başlayalım.Öncelikle instagramda fotoğraf arşivlemeyi öğrenelim.

İnstagramda fotoğraflar nasıl arşivlenir?

İnstagramda gezinirken bir fotoğraf beğenebilirsiniz ve daha sonra bu fotoğrafa tekrar bakmak isteyebilirsiniz.Bunu genelde erkekler yapar 🙂 Normal şartlarda bu fotoğrafı bulmanız zordur.Çünkü instagrama günde binlerce fotoğraf yüklenmektedir.İnstagram bunun için arşiv özelliği getirmiştir.Aşağıdaki resimde de görmüş olduğunuz gibi fotoğrafın sağ köşesindeki işaretlediğimiz kutucuktan fotoğrafı arşivinize atabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

Peki arşivlenen fotoğraflar nerede bulunur?

Arşive aldığımız fotoğrafı görebilmek için öncelikle profilimize tıklıyoruz.Ardından fotoğrafı arşivlemek için bastığımız simgeyi göreceksiniz.O simgeye tıkladığımız zaman arşivlediğimiz o güzel fotoğrafa erişim sağlayabiliyoruz.Yine aşağıda fotoğrafta kırmızıyla işaretlediğimiz bölümde o fotoğrafı bulabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

Peki fotoğraf arşivlemenin avantajı nedir ?

Bu özellik sayesinde instagramdan herhangi bir fotoğraf indirmeye gerek kalmadan kendi arşivimizi oluşturabiliyoruz.Fotoğrafları kendi telefonumuza indirmeyeceğimiz için  telefonunuzun hafızasında da herhangi bir yer kaplaması gibi bir şey de söz konusu olmayacaktır. Fotoğrafları tekrar görmek için tek yapmanız gereken yukarıdaki adımları izlemektir.Bu özelliği kullanabilmek için instagramı güncellemediyseniz güncellemeniz gerekir.

admin
Ogreniyoruz.Org

  Akıllı Telefonumun Şarjı Çok Çabuk Bitiyor Ne Yapmalıyım ?

  Previous article

  Ampulü kim icat etti

  Next article

  You may also like

  Comments

  Leave a reply

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  More in İnstagram