0

İnstagram’da Kaç Kişi Şikayet Ederse Hesap Kapanır

İnstagram, son yıllarda facebook,twitter,periscope,pinterest,tumblr gibi popüler hale gelmiş sosyal bir mecra haline gelmiştir. İnstagram, kurulduğu ilk yıllarda çok da popüler olmasa da şu an facebook,twitter,periscope,tumblr gibi popüler bir hale geldi.Bu başarıyı yaptıkları sürekli yeniliklere bağlıyoruz.Uyguladıkları  politikalar sayesinde bu kadar popüler hale gelmeleri tabiki doğaldır. Genel amacı olarak anlık fotoğraf paylaşımını hedefleyen instagram, Türkiye’de oldukça sık kullanılıyor. İnstagram Kişisel güvenliği ve özel hayatın gizliliği ilkesini her zaman en önemli ilke olarak kabul etmektedir.

İnstagram’da profil kapatılabilir mi ?

 

İnstagram hesapları , instagramın büyümesi ile birlikte çok değerlendi. Genellikle başka kişiler tarafından rahatsız edilmek istemeyen kişiler, profillerini gizliye alarak bir nevi kendilerini koruma altına almaya çalışıyorlar.Bu kişiler açısından normal bir davranıştır.Bundan dolayı İnstagram’da herkesin fotoğrafını göremiyorsunuz.Profili açık olan kişilerin ya da takip isteğinizi kabul eden kişilerin fotoğraflarını görebiliyorsunuz. İnstagram’da en önemli konulardan birisi de karşı tarafın profilinin nasıl kapanması gerektiğidir.Bazı fake hesap kullananlar karşı cinse karşı tacizde bulunduğundan dolayı şikayet ile profili kapamak isteyebiliyor.Bu tür durumlarda bu profillerin kapatılmasından yana olan İnstagram, hesapların niçin açıldığını bilmediği için bu konuda otomatik bir müdahale işlemi yapamaz. Ancak kullanıcılarından gelen bildirimleri esas alarak bu konuda çeşitli yaptırımlar uygulayabilir. Özellikle çok sayıda kişinin şikayet ettiği profiller her zaman daha sık inceleniyor ve genellikle bu tür profiller daha kısa bir süre içerisinde kapanıyor.Yani kısaca şöyle diyebiliriz ; Facebookta nasıl ki hesabı kapatabilmek için şikayetin bolluğu gerekiyorsa instagramda da durum böyledir.

İnstagram Takipçi Satın alma Sitesi

https://instagramtakipcisatinal.com/instagram-takipci-satin-al/turk-bot

Peki İnstagram’da şikayet etsem profil kapanır mı ?

Burada da facebook ve twitter mantığı işliyor.Ne kadar çok kişi şikayet ederse instagram hesabı o kadar çabuk kapanmaktadır..Periscope , twitter,instagram,facebook gibi mecralarda da hesap kapama mümkündür.Profili şikayet etseniz dahi tek bir şikayetle profilin kapanması söz konusu olamaz.Çünkü 1 şikayetten daha çok şikayet edilen profiller vardır ve 1 şikayetin hiçbir önemi olmadığından yani güvenilirliği olmadığından hesabın kapanması ihtimali bir hayli düşüktür.O yüzden sadece sizin edeceğiniz şikayetlerin kaile alınmayacağını bilmeniz gerekmektedir.Elinizden geldiğince grup olarak şikayet ederseniz karşı hesabın kapanma ihtimalinin bir o kadar fazla olacağını bilmeniz gerekir.Fakat instagram bu hesapları sebepsiz yere de kapamaz.Taciz gibi durumlarda müdahale edip karşı hesabı kapaması gayet normaldir.Umarız bu konuda sizi yeterince bilgilendirebilmişizdir.

instagramda şikayet edince bildirim gider mi ?

Hayır bildirim gitmez

instagramda şikayet ettiğim kişi beni görür mü ?

İnstagramın gizlilik ilkesine göre sizi görmez.Rahatlıkla şikayet edebilirsiniz.

admin
Ogreniyoruz.Org

  Biran damla yılmaz (Kırgın çiçekler eylül) kimdir

  Previous article

  Facebook’da kaç kişi şikayet ederse hesap kapanır

  Next article

  You may also like

  Comments

  Leave a reply

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  More in İnstagram