1

internetten-para-kazandiracak-5etkin-yol

Hayatımızı bir ağ gibi saran internet teknolojisi, çok yönlü faydaları ile hayatı kolaylaştıran ve bilgiye süratle ulaşmayı sağlayan çok güzel bir nimet. Öyleki bu teknolojik nimet vasıtasıyla dünyanın öteki ucundaki insanlarla saniyeler içinde görüntülü ve sesli görüşmeler yapabiliyor, saniyeler içinde mesaj gönderip alabiliyor, öğrenmek istediğiniz herhangi bir konuya yine saniyeler içinde ulaşabiliyorsunuz. İnternet vasıtasıyla günümüzde artık ünlü olmak dahi çok kolay. Çok dikkat çeken bir yazı, bir paylaşım, bir fikirle çok kısa sürede bütün Türkiye’nin hatta dünyanın tanıdığı bir sima haline gelebilirsiniz. Bütün bunların yanısıra aynı zamanda internet nimetini para kazanmak içinde kullanabiliyorsunuz. Bu makalemizdeki amacımızda internetten para kazanma yolları tabiriyle zihinlere kazınan esasen internetten para kazanacağınız bu yollar hakkında siz değerli ogreniyoruz.org okurlarını bilgilendirmek, internet nimeti vasıtasıyla kazanç elde ederek gelir düzeyinizi artırmaya yardımcı olmak. Bunun için bir çok yöntem arasından en iyi ve legal yani haram olmayan yöntemleri sizler için 9 maddede derledik.

Buyrun;

1 – Bir yazılım dili öğrenin: Evet yanlış okumadınız. İnternetten para kazanmak, üstelik düzenli ve kaliteli bir yazilim-dilişekilde bir kazanç elde etmek için önce bu teknolojinin yazılım kolunun eğitimini almalısınız?. Yazılım dilleri olarak PHP, ASP.NET, C# gibi bir yazılım dilini öğrenmekle işe başlayabilirsiniz. Zira bu yazılım dilleri popülaritesi giderek artan ve zaten internetin temel taşlarını oluşturan sistemler. Bir web sitenizin olması, dahası bu sitenin sizin kontrolünüzde olması bu yazılım dillerinden birini öğrenmenize bağlı. Kaldı ki internet hakkında bilgi sahibi olmadan, internetin temel yapı taşlarından haberdar olmadan internette para kazanmak gibi bir girişim yapmanız yanlış olacaktır. Bilmediğiniz bir alan sizi çok yorar ve zarar etmenize vesile olur. Dahası yapılacak işe vakıf olmadan o işi yapmaya kalkmak her anlamda başarısızlıkla sonuçlanacak bir yola girmek demektir. Dolayısı ile önce eğitim almalı yani önce kendinize yatırım yapmalısınız.

2 – Haber Sitesi Kurun: İnternet teknolojileri konusunda en azından kendinize yetecek derecede bir eğitim ve haber-sitesiöğrenme döneminden geçtikten sonra kendinize bir haber sitesi kurabilir, sitenizle ciddi anlamda ilgilenerek internetten para kazanan bir e-gazeteci olabilirsiniz. Gerek yerel gerekse genel anlamda kuracağınız bir haber sitesi ile eğer ciddi anlamda ilgilenir, sitenizin tasarımından içerik zenginliğine, esnaf ziyaretlerinden,etkinlik çalışmalarına sürekli bir hareket içinde olursanız başarılı olabilirsiniz. Buradaki detaylara dikkat edin. Haber sitesini açıp öyle oturup beklemeyeceksiniz. Pek ne yapacaksınız. İşte sır burada. Hem siteniz hem siz aktif olacak elinize bir ajanda, münkün olabiliyorsa bir tablet alıp planlı ve programlı olarak bulunduğunuz ilde esnaf ziyaretleri,kamu kurum ve kuruluşları ziyaretleri vs yapın. İlinizin tanınmış kişilerine gazetenizde bir köşe ayırın ve yazmalarını rica edin vs vs. Yani sitenizle ciddi anlamda ilgilenin.

3 – E Ticaret yapın: Ticaret her zaman en gözde para kazanma yolu olmuştur hiç kuşkusuz. Günümüzde e-ticaret-yapinteknolojinin çok ileri düzeylere çıkması, internetin hayatın her alanında kullanılır olması ticaretide baştan sona etkilemiş uygulama şeklini tamamen değiştirmiştir. Bundan yıllar önce ticaret yapmak amacıyla kendinize bir dükkan açtığınızda sizi bulunduğunuz sokak, mahalle, en fazla içinde olduğunuz il tanırdı.  Daha ötesine gidemezdiniz. Şimdi öyle değil. İnternet vasıtasıyla tüm dünyada tanınabilir, tüm dünya ile ticaret yapabilir, daha yüksek cirolar yakalayabilirsiniz. Ticaretin içindeyseniz yada ticaret yapmayı düşünüyorsanız ticaretinizi internet teknolojileri ile destekleyin.

4 – Kapsamlı bir e – rehber kurun: Bulunduğunuz ilin çok kapsamlı bir e-rehberini kurabilirsiniz. Diyebilirsiniz ki her firma-rehberiilin zaten yarım yamalakta olsa birden fazla rehber sitesi var. Yanılıyorsunuz dikkatlice araştırırsanız bütün bunların çok eksik olduğunu ihtiyaca cevap veremediğini, içeriklerinin dolu dolu olmadığını vs vs göreceksiniz. %99 luk büyük bir bölümü sadece bir kaç tane firmayı eklemiş ve öylece bırakmış. Bulunduğu il ile alakalı bilgi, eğlence ve gezi mekanları, ünlü damak tadları vs gibi hiç bir bilgi yok. Bu açığı ciddi ve kaliteli anlamda kapatabilir, ilinizdeki tüm esnaflarla dürüst ve ciddi anlamda görüşebilir, dahası örneğin esnaflara sitenizde köşe yazarlığı teklif edebilir bulacağınız değişik yollarla sitenizi sürekli güncel ve takip edilen bir site konumuna getirebilirsiniz. Bulunduğunuz il ile alakalı özgün haber yapabilir, ilinizin tüm detayları ile tarihini mutfak kültürünü tarihsel mekanlarını vs sitenizde yayınlayabilir, her gün bir

esnafla röportaj gerçekleştirebilir, alanınızda farklı olarak kazanabilirsiniz. Emin olun ciddi anlamda konunun üstüne eğilirseniz hem ciddi gelirler elde edebilir hemde siteniz vasıtasıyla şehrinizin tanınmış bir siması ve çevresi geniş bir işadamı olabilirsiniz.

5 – Kişisel Bir Blog Oluşturun : Günümüzde internet nimetinden haberdar olupta bu alanda en az bir kişisel kisisel-blogblogla yer almayan insan çok büyük bir eksikliğin içinde demektir. Zira oluşturacağınız bir blogla eğer kaliteye önem verir ciddi anlamda ilgilenirseniz hem çevreniz genişleyecek, güzel dostluk ve arkadaşlıklarla kaliteli bir çevreye sahip olacak ve hemde aklınıza dahi gelmeyecek gelirler, iş bağlantıları sağlayabileceksiniz. “Blog oluşturup ne yazacağız, hangi konuda paylaşım yapacağız vs”  diyenler olabilir. Çok iyi bildiğiniz, çok iyi yazacağınız yada hayatın her hangi bir alanında kendinizce çok güzel çözümler üretebileceğiniz konularda yazabilirsiniz. Esasen konu bulma sıkıntısının çözümü amacıyla Blog Konusu Bulmak amaçlı şu makalemizi >> ve Blog İçin Konu Bulmak başlıklı şu makalemizi >> okuyabilirsiniz. Konu bulmak açısından bu makalelerin çok ciddi anlamda faydasını göreceksiniz. Dahası sitemizi takip etmeye devam edin yakın zamanda bu konu ile alakalı olarak çok işinize yarayacak ve sizin bu alanda bir kaç basamak yukarı çıkmanıza vesile olacak makalelerimiz olacak. Takipte kalın.

turuncucizgi

admin
Ogreniyoruz.Org

  Meyvelerdeki Mucizevi Özellikler

  Previous article

  Google’dan Yeni Para Ödülü

  Next article

  You may also like

  1 Comment

  1. internetten para kazanmak için iş fikirleri tercihim 5 ci sırada olan blog oluşturmak bana daha kolay geliyor. diğer 4 iş fikri de yapılabilir ama benim tecrübem blog kurmağa daha yatkın. Blog işinin zor tarafı özgün ve güncel makale oluşturmak yazmayı seven belli bir alanda da tecrübeniz varsa makale oluşturması çocuk opyuncağı gelecektir.

  Leave a reply

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  More in İnternet