0

hamburgerHamburgeri sevmeyen pek nadirdir diyebiliriz. Alışveriş merkezlerinde yoğun geçen bir alışveriş sonrası sevdiklerinizle birlikte oturup yediğiniz hamburgerin tadı elbette son derece lezizdir. Fakat içeriğindeki ürünlerin sağlığı konusunda hiç bir zaman emin olamıyorsunuz elbette. Zira günümüzde et ürünlerinde oynanan türlü oyunlar yüzünden insanlar et ürünlerine karşı şüpheyle yaklaşır oldular. Bunun sebeplerinden biride sağlıksız yapılan kesim, Dahası domuz eti, at eti  ve benzeri etlerden üretilen mamüller büyük şehirlerde et ürünleri yemekten insanları gerçekten alıkoyuyor. Dolayısıyla gidip bir yerde etli bir yemek yada en basitinden bir hamburger yemek istediğiniz zaman şüpheyle yaklaşabiliyorsunuz.

Zira sizin önünüze gelinceye kadar geçirdiği aşamaların hiç birinden haberdar değilsiniz. Peki yapılması gereken ne?. Kendi hamburgeriniz kendiniz yapmak. Bu kadar basit. Güvenilir bir kasaptan alacağınız etle kendi hamburgerinizi çok rahat bir şekilde yapabilir, kendinizle birlikte sevdiklerinizede harika bir hamburger ziyafeti çekebilirsiniz.

O halde sözü fazla uzatmadan evinizde kendi kendinize nasıl sağlıklı bir şekilde hamburger hazırlarsınız detaylı bir şekilde anlatalım;

Ev Yapımı Hamburger Malzemeleri:

 • 500 gr orta yağlı kıyma (Güvendiğiniz bir kasaptan)
 • Yeterince Tuz,Karabiber,Pul biber
 • Zeytinyağı (köftenin üzerine sürmek için)
 • Bir Tutam Marul
 • 3 Adet Domates
 • Ketçap Mayonez
 • Hardal ve Turşu

Malzemelerimiz bu kadar. Şimdi Ev Yapımı Hamburgerimizin yapımına geçebiliriz.

Ev Yapımı Hamburger Tarifi:
Güvenilir kasabınızdan aldığınız orta yağlı kıymayı iyice yoğurup yayın ve baharatları eklendikten sonra tekrar iyice yoğurun. Baharatlar tamamen ete karışmalı.  Ardından yoğurduğunuz baharatlı eti önce 4 eşit parçaya ayırın.  Bu parçalardan düzenli bir şekilde köfteler yoğurun. Bu köftelerin hepsinin aynı büyüklükte olmasına dikkat edin.  Tüm işlemleriniz tamamsa artık pişirmeye geçebilirsiniz.  Pişirme işlemi için yanmaz teflon tava seçimi iyi olacaktır. Bir miktar sıvı yağ eklediğiniz tavanın içine 3 -5 adet köfte yerleştirin ve bunları yavaş yavaş ezerek bir hamburger köftesi haline getirin.  İki tarafıda eşit miktarda hafif koyulaşıp leziz kokusu hissedilinceye kadar pişirin. Pişenleri ayrı ayrı tabaklara,  dilerseniz hamburger ekmeği yada  normal ekmeğin yarısının arasına hemen yerleştirip üzerine sosunu, iki dilim domates,marul ve ketçap mayonezde ekledikten sonra servis yapabilirsiniz. Ev yapımı güvenilir ve leziz hamburgeriniz afiyet olsun.


admin
Ogreniyoruz.Org

  Hakkınızı Her Zaman Arayın

  Previous article

  Virüsler ve Virüslere Karşı Güvenlik Önerileri

  Next article

  You may also like

  Comments

  Leave a reply

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir