0

androidKitKat 4.4.2 Son Güncellemesini Yapmayın !..

Son zamanlarda şikayetvar sitesine Android işletim sisteminin son sürümü olan KitKat 4.4.2’yi güncelleyen akıllı telefon sahiplerinden yağmur gibi şikayet yağıyor! Android telefon kullanıcıları, güncellemeyi yükledikten sonra dokunmatik sistemde arızalar oluştuğunu, Facebook hesabında çökme sorunu yaşandığını, telefonun ekranında kararma, donma gibi sorunlar ortaya çıktığını bildirirken, diğer taraftan telefon şarjının eskiye nazaran çok çabuk bitmesi ve zil seslerinde de ilginç aksamalar meydana geldiğini ifade ettiler.

Bununla beraber bazı android telefon sahipleride güncellemenin henüz kendi telefonlarına gelmediğinden şikayet etti.

İnternet şikayet platformu şikayetvar’ın haberine göre Android KitKat 4.4.2 güncellemesinden sonra telefonlarında birçok sorun meydana geldiğini belirten tüketicilerin şikayetleri ise şöyle:

“Telefonum güncellemeden sonra donmaya başladı”

“Telefonumu Android KitKat sürümüne yükselttikten sonra donma sorunları ortaya çıktı. Teknik servise götürdüm, fakat sorun hala devam ediyor. Çevremdeki kullanıcılarında da aynı şikayetleri duydum. Bu konuda bir açıklama yapılmasını bekliyoruz.”

“Güncellemeden Sonra Ses Hoparlörden Değil Ahizeden Çıkıyor”

“Telefonum Android 4.4.2 KitKat sürümü güncellemesinden sonra zil sesi, alarm sesi, müzik sesleri hoparlör yerine ahizeden çıkıyor. Bu durumun en kısa zamanda düzeltilmesini talep ediyorum.”

“Güncellemeden Sonra Dokunmatik Sorunu Oldu”

“Yaklaşık 1 ay önce aldığım akıllı telefonumda KitKat yazılım sonrasında başlayan bir dokunmatik sorunu ortaya çıktı. Oyun oynarken ya da telefonla uğraşırken ilk 15 dakika bir şey olmuyor yalnız o dakikadan sonra dokunmatik de hatalar almaya başlıyorum.”

Aşağıda bir yere tıkladığımda yukarıdan basmışım gibi bir sıkıntı oluyor ama telefonu kilide alıp tekrar açtığımda düzeliyor ve 15-20 dakika sonra yine aynı sorunla karşı karşıya kalıyorum. Lütfen ilgilenen arkadaşlar yardımcı olsunlar. 1 aylık telefonda nasıl böyle bir hata olabilir anlayabilmiş değilim.”

“Şarjı Güncellemeden Sonra Çabuk Bitmeye Başladı”

“ Telefonumu 2 hafta önce büyük bir hevesle aldım. İlk aldığım günlerdeki şarj performansı beklediğimin üzerindeydi ve gayet tatmin ediciydi ama 4.4.2 KitKat güncellemesinden sonra telefonum adeta şarjı içmeye başladı. Buna nasıl bir çözüm getirebiliriz?

“Cihazım Güncellemeden Sonra Donmaya Başladı”

“Yeni sürüm geldikten sonra yani 4.4.2 kitkat sürümü telefon durduk yere kilitleniyor, donuyor. 1-2 dk. böyle donuk halde duruyor, hiç bir şey yapamıyorum. Bu sorun 1-1.5 aydır devam etmekte. Telefonda soğudum resmen.”

“Güncellemeden Sonra Ekran Yeşil Oluyor!”

“Telefonuma 4.3 güncellemesinden 4.4.2 Kitkat güncellemesine geçtim, fakat geçtikten sonra otomatik  fotoğraf çekimi yaptığımda ekran yeşilleşiyor.”

“ Güncelleme Gelmedi”

“Telefonuma güncelleme gelmedi. Güncelleme yayınlanmasından bu yana onca vakit geçmesine rağmen telefonuma 4.4.2 KitKat güncellemesi gelmedi.”

Bu şekilde devam eden şikayetler 4.4.2 KitKat güncellemesinin sıkıntılı olduğunu yüklenilmemesi gerektiği gerçeğini ortaya çıkarmış oldu.

 

admin
Ogreniyoruz.Org

  iPhone 6 Türkiye Satış Fiyatı

  Previous article

  Hakkı Öcal

  Next article

  You may also like

  Comments

  Leave a reply

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  More in Android