0

Kredi Kartı Limiti Nasıl Yükseltilir?

Kredi kartı limiti dediğimiz şey gerçekte banka yönünden insana verilmiş bir borçtur diyebiliriz. Bu limit kişinin kendi geliri ve beyan ettiği tutar doğrultusunda belirlenmektedir.
Türkiye’de kredi kartı limiti ile alakalı 2 çeşit uygulama bulunmaktadır. İlk uygulamamız şu anda pek uygulanmasa da varlığını sürdürmekte olan kart sahiplerinin kullandığı her kartına ayır bir limit atamaktır. Bu metot sakıncalı bir metot olduğundan ötürü pek tercih edilmese de hala varlığını sürdürülmektedir. İkinci uygulamamız ise günümüz Türkiye’sinde en fazla kullanılan yöntemdir. Her alıcı bir bankaya ait bütün kartlara yalnızca bir limit atayan bu metot bankaların emniyet açısından ve finansal açıdan tercih edilmektedir.
Başka bir deyişle anlayacağınız x müşterisi y bankasından aldığı 3 karta yalnızca bir tane müşterek limit atayabilmektedir.

Kredi Kartı Limiti Nasıl Belirlenir?

Kredi kartı limiti belirlenirken kimi hususlar vardır ve bankalar bu hususlara fazla dikkat etmektedirler. Kredi kartı limiti yaptığınız kredi kartı başvurusunda belirlenir. Belirlenirken sizin belgelediğiniz bankadaki çalışanlar yönünden doğruluğu denetim edilmiş gelir düzey belgesine göre belirlenir.
Olması şart olan kredi kartı limiti kişiden kişiye değişmektedir. Şayet kredi kartı kullanmaya yeni başlayacaksanız düşük bütçede bir kredi kartı limiti kullanılması önerilir. Tabi ki bu kişinin geliriyle doğru orantılıdır.

Kredi Kartı limitini nasıl artırabiliriz?

Türkiye’de kredi kartı yasası adında bir kanun vardır. Bu kanun gereğince kredi kartı limiti sadece kredi kartını kullanan kişinin isteğine bağlı olarak değişir. Kimi bankalar takipçilerini arayarak da telefonda onaylama alarak kredi kartı limiti yükseltme işlemi uygulayabiliyorlar.
Kredi kartı limiti değiştirme işlemini uzaktan yapmak istiyorsanız kartınızın bağlı bulunduğu bankanın telefon bankacılığını arayarak ne kadar limit arttırmak istediğinizde söyleyerek talebinizi basit bir biçimde gerçekleştirebilirsiniz. Talebinizi ilettikten sonra sizden gerekli evrak ve belgeleri isteyeceklerdir. Maaş ve gelir durumunuzu belgeleyerek göndermenizi istedikleri faks numarasına göndermeniz gerekmektedir.
Bu işlemleri yaptınız. Faksla gönderim sağladınız nihayet olarak ne yapmam gerekiyor diyor iseniz nihayet olarak yapmanız şart olan şey bankanızı arayarak evrakların ulaşıp ulaşmadığı ve işlemin başlayıp başlamadığını öğrenip teyit etmektir.

admin
Ogreniyoruz.Org

  Ptt yurt içi para gönderme işlemi

  Previous article

  Kredi kartı limiti neye göre yükseltilir

  Next article

  You may also like

  Comments

  Leave a reply

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir