0

Kredi Kartı Limit Yükseltme

Birçok kredi kartı kullanıcısı limit yükseltmek istemesine rağmen bu konu hakkında herhangi bir araştırmaya başvurmadıkları için kredi limitlerini yükseltme işlemi yapamamaktadırlar. Bu konu hakkında bilgi vermek gerekirse öncelikle kredi limitleri neye göre belirlenir bunu bir öğrenelim.

Kredi Limiti Hangi Ölçülere Göre Belirlenir?

Kredi kartı limitiniz öncelikle kredi notunuz ile belirlenir. Kredi notunuz ise KKB(Kredi Kayı Bürosu) tarafından yada Merkez Bankası tarafından belirlenmektedir. Kredi notunuz ise bankalardan almış olduğunuz kredileri zamanında ödemeniz, geciktirmeniz, ödememeniz vs gibi durumlar göz önüne alınarak puanlama yapılmaktadır.
En başta bir kredi kartı aldığınızda bunun limiti çoğunlukla maaş ve gelir düzeyinize göre belirlenmektedir ve daha sonraki aşamalarda kredi notunuz ve gelir düzeyinizde artma ve eksilmelere bağlı olarak artma yada azalmalar olabilmektedir.

Kredi Limitimi Nasıl Yükseltebilirim?

Öncelikle sizler kredi notunuzu yükseltmeden kredi kartı limitinizi arttırma şansınız olmamaktadır. Bunun için borçlarınızı zamanında ödemeniz gerekmektedir. Borçları ödeme hususunda sıkıntı yaşıyor iseniz fazladan kredi kartı kullanarak yada nakit avans yoluyla yapacağınız zamanında ödemeler size yardımcı olabilecektir ama bu yöntemlerde sizi belli bir yere kadar idare edeceği için kendinizi biraz daha sıkarak ödemelerinizi zamanında ve düzenli olarak yapmakta fayda olacaktır.
Ayrıca bunun yanında ödemelerde bir sıkıntı olmadığı taktirde mobil bankacılık üzerinden yada banka şubelerinden yükseltebilir müşteri hizmetleri bankalar dahil olmak üzere bilgi alabilirsiniz.

admin
Ogreniyoruz.Org

  Kredi kartı limiti nasıl yükseltilir ?

  Previous article

  Kredi kartı iptali nasıl yapılır ?

  Next article

  You may also like

  Comments

  Leave a reply

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir