0

Kredi Notunu Artırmak İçin Ne Yapılabilir?

Kredi notu dediğimiz kavram belki de bankalar ile çalışmak isteyen ancak ret edilen kişilerin en çok canını sıkıyor. Çünkü daha önce ödeme güçlüğü yaşamış ya da borcuna sadık kalmamış kişiler ev ya da araba almak için dahi kredi çekemeyebiliyorlar. Bu durum da kredi notu nasıl artar sorusunu beraberinde getiriyor. Aslında kredi notu herhangi bir şey yapılmadan yalnızca zamanla artışa geçmez. Kişinin kredi notunu artırabilmesi için bazı yapması ve yapmaması gereken şeyler vardır. Bunların başında da sürekli olarak başvuru yapmak gelmektedir. Özellikle hırs yapıp kredili bir ürün alabilmek adına sürekli olarak kredi kartına krediye ya da ek hesaba başvuru yapmak ret almanıza neden olacaktır. Alınan bu ret kararları da kredi notunun biraz daha kötüye gitmesine neden olacaktır.

Hesaplarınızda Para Bulundurun

Kredi notunuzun düşük olması banka hesabı kullanamayacağınız anlamına gelmez. Özellikle de vadesiz hesaplar kredi notunuz ne olursa olsun açılabilecek hesaplardır. Bu nedenle kredi notunu artırmak için öncelikle vadesiz hesaplar açın ve küçük tutarlar dahi olsa içinde para bulundurun. Bu durum bankalar ile iç içe olduğunuzu göstereceğinden otomatikman ürün sahibi olduğunuz için kredi notunuzun artmasını sağlayacaktır. Mümkünse bu hesaplardan EFT ya da havale yapın, döviz ve altın hesapları açarak küçük tutarlarda yatırımlar yapın.

Bir Süre Kart Kullanımına Dikkat Edin

Kredi notunu artıran en önemli hamlelerden bir tanesi de kredi ya da banka katı kullanmaktır. Kredi notunuz düşük olduğu için belki kredi kartına sahip olmayabilirsiniz. Ancak banka kartları herkese gönderilen ürünlerdir. Bu nedenle hesabınızdaki parayı çekip nakit olarak kullanmak yerine banka kartı kullanabilir ve kredi notunuzu artırmak için fırsat yakalayabilirsiniz. Çünkü kart ile işlem yapmak kredi notunun artmasına neden olacaktır. Bunun yanında ATM’leri de sık sık kullanabilir, her yaptığınız fatura ödemelerini ATM’lerden ya da internet bankacılığından gerçekleştirebilirsiniz. Hatta otomatik ödeme talimatı vererek kredi notunuzun daha hızlı artmasını sağlayabilirsiniz. Görüldüğü üzere kredi notunu artırmak için yapılması gereken ve yaşantınızı etkileyen ekstrem bir durum söz konusu değildir.

admin
Ogreniyoruz.Org

  Bitcoin nedir ?

  Previous article

  İstanbul Fakir Süpürge Servisi

  Next article

  You may also like

  Comments

  Leave a reply

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  More in Genel