3

Panda-4.0-Güncellemesiİngilizce ifadesi Panda 4.0 update olarak gündeme düşen Türkçe anlamı ile Panda 4.0 Güncellemesi olarak adlandırılan son google güncellemesi yapıldı. Konu ile ilgili olarak twitter’da duyuru yapan Matt Cutts “Google is rolling out our Panda 4.0 update starting today.” şeklinde bir twit atarak Panda 4.0 Güncellemesi’ni başlattıklarını belirtti.

Yaptığımız araştırmalar neticesinde küçük fakat kaliteli işletmeleri, kaliteli ve özgün içerikli siteleri, sundukları özgün içerikle fayda sağlama amacında olan siteleri ön plana çıkarmayı amaçlayan, aynı zamanda içerik hırsızlığı ve illegal yöntemlerle ziyaretçilerin karşısına çıkmak isteyen spam siteleri süpürme işlevi gibi özellikler barındıran bu uygulama için çok fazla detay verilmedi. Fakat elbette yaptığımız bu araştırma sonuçları dahi başlı başına Panda 4.0 update yani Panda 4.0 Güncellemesi’nin kaliteyi ön plana çıkarmayı amaçladığını ortaya koymaktadır. Zira dünya çapında bir çok kullanıcının arama yapmak için google arama motorunu kullandığı günümüzde internet kullanıcıları fayda sunan, kaliteli site ve kaliteli içerik görmek istiyor. Neticede kalitesiz içerik ve kalitesiz siteler yavaş yavaş tamamen geçmişe karışıyor.

mattcutts

Bir web site sahibi ve içerik sağlayıcı olarak insanlara fayda sunuyor, kaliteli ve gerçekten bilgilendirici paylaşımlar yapıyorsanız elbette Panda 4.0 ve benzeri hiç bir güncellemeden olumsuz olarak etkilenmeyeceksiniz demektir. Zira dünyanın global bazda daha çok artan oranda kaliteye doğru gittiği günümüzde arama motorlarınında amacı ziyaretçilerin karşısına fayda sunan kaliteli içerikli siteler çıkarmak. Çalışmalar bu yönde yapılıyor.

Web Teknolojileri alanında kaliteli bir yer edinmek, Panda 4.0 update (Panda 4.0 Güncellemesi) gibi arama motoru güncellemelerinden olumsuz anlamda etkilenmemek istiyorsanız sizlere bir kaç tavsiyemiz olacak;

1 – Öncelikle amacınız fayda sağlamak olsun. Bu amaçla çıkın yola. Sunduğunuz içeriğe kendi gözünüzden değil arama motorundan gelebilecek bir internet kullanıcısı gözünden bakın. Sunduğunuz içerik o konuda bilgi almak isteyen kişi için doyurucu ve yeterliyse başardınız demektir. Aksi halde beklemeksizin eksikleri düzeltmelisiniz.

2 – Kesinlikle bir başka sitenin içeriğini kopyala – yapıştır yöntemiyle sitenize ekleyip, anahtar kelime olarak hiç alakasız onlarca kelime yazmayın. Bu tür bir siteyle karşılaşan ziyaretçinin ilk yapacağı şey “yahu bu yazıları ben diğer sitelerde de okudum. Hepsi aynı yazıyı yazmış. Yokmu daha başka açıdan anlatım vs. vs.” türünden bir yakınma olacaktır. Ardından siteniz gelen ziyaretçi tarafından bir daha açılmamak üzere kapatılacak, sitenize uğrayan arama motoru botları sitenizdeki yazıyı sizden daha önce başka sitelerdede indexledikleri için spam, çöp etiketini hemen yapıştıracak ve ilk güncellemede siteniz dibe vuracaktır.

3 – Sitenizin içeriği özgün olsa dahi çok zengin değilse, en az 100 – 150 tane gerçek anlamda bilgilendirici yazı bulunmuyorsa bu durumda çok fazla backlink almaktan kaçınmalısınız. Her gün düzenli olarak bir özgün yazıyı sitenize eklemek her gün bir adet backlink almanızdan daha iyi ve faydalı olacaktır. Ekleyin özgün makalenizi ve arama motoru botlarını sitenize davet edin. Bunu sürekli olarak düzenli bir şekilde yaptığınız takdirde sıralamanız gözle görünür derecede artış gösterecektir. Ardından iki haftada bir kaliteli ve üst düzey sitelerden backlink alımı yapabilirsiniz.

4 – İçeriklerinizi facebook, twitter gibi sosyal medya platformlarında paylaşın. Bu paylaşımlarda zaman zaman ilgi çekici başlıklar kullanın. Bu başlıklar daha sonra kullanıcının dikkatini çekecek sitenizi unutsa dahi sunduğunuz size özgü başlıkla arama motorunda arama yaparak sitenize ulaşabilecektir.

admin
Ogreniyoruz.Org

  İşlemci Nedir?

  Previous article

  Facebook Gizlilik Ayarlarında Değişiklik

  Next article

  You may also like

  3 Comments

  1. güzel makale olmuş teşekkürler..

  2. gerçekten harika bir site olmuş ellerinize sağlık başarılarınızın devamını dilerim

  Leave a reply

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  More in Google