3

reaksiyon-dizisi-neden-bittiBilindiği üzere  kısa bir süre önce televizyon ekranlarına  Selen Soyder, İbrahim Çelikkol, Yurdaer Okur, İsmail Demirci, Erdal Beşikçi ve Nehir Erdoğan’ın başrollerini paylaştığı, günümüze dair anlatımlarda bulunan, derinleri aydınlatmayı amaçlayan bol aksiyonlu, Amerikanvari profesyonel sahneleri ile dikkat çeken bir televizyon dizisi dahil oldu.

Oyuncu kadrosu tecrübeli hemde gayet tecrübeli. Sahneler profesyonelce çekilmiş. Erdal Beşikçioğlu emekli bir istihbarat uzmanı.

Çok derinlerde parmağı olan derin bir istihbaratçı. Oğuz Yüzbaşı rolündeki İbrahim Çelikkol bordo bereli profesyonel bir asker rolünde çıkıyor karşımıza. Rolü için uzun süre özel eğitim aldı. Bu kısmı kendisi ile röportaj yapan Ayşe Arman ile birlikte geçen röportaj diyaloglarından okuyalım;

roportaj

Soruyor Ayşe Arman “Reaksiyon’daki rolün için nasıl hazırlandın?”

İbrahim Çelikkol :  Genelkurmay’a giderek eğitimler aldım. Bayağı sıkı hazırlandım. 3 aylık bordo bereli eğitimi bana 5 günde verildi muhteşemdi diye cevap veriyor.

Soruyor Ayşe Arman “4 -5 gün içinde neler yaptınız?”

İbrahim Çelikkol : Skorsky’den aşağı atladık, uçaktan iple aşağı indik. Bir sürü eğitim verdiler bana. Nişancılık teknikleri, dağcılık teknikleri, rüzgâr tüneli, serbest paraşütçülük eğitimi, tahta perde inişi, bina içi özel operasyon, tabancayla özel atış teknikleri, gece helikopterle düşman gerisine sızma, helikopterden hızlı iniş, düşman ateşi altında ilerleme, yakın dövüş, su ve botla ilerleme. Hepsini de en iyi şekilde yapmaya çalıştım. Sonra da cesaret madalyası verdiler bana.

Devam ediyor İbrahim Çelikkol. “Gece Skorsky’ye bindik. 50 kilo teçhizat var üzerimde. Bombalarım falan var, hepsi gerçek. Kurşunları silahın ağzına verdim, sonra “İn” dediler. Gece görüşüyle ormanın içine helikopter indiriyor. Sen de komutana bir şey soramıyorsun. İnerken de pervane hızlı olduğu için dikkatli inmen gerekiyor. İndikten sonra “Sız!” dediler bana. Ormanın içine sız!” Yine “Niye?” demedim. “Sız” diyorsa, sızılacak! Sonra gitti helikopter. Kaldım ormanın içinde tek başıma. Domuz olabilir, ayı olabilir. Ama silahım var. Biraz sonra telsizden adımın anons edildiğini duydum. “Buyurun komutanım!” dedim. “İbrahim burası dışında Skorsky’nin inebileceği düzgün bir alan bulacaksın. Yeri işaret edeceksin, sonra gelip seni tekrar oradan alacağız!” dedi. “Emredersiniz komutanım” dedim. Kapattım. Bu yer nerededir, nedir bilmiyorum. Ama 1.5 saat sonra kendime öyle bir yer buldum. Çalıların arasından geçiyorum, zifiri karanlık, hareket eden ne olsa vuracağım. Alanı belirledim Skorsky geldi. Sonra birliğe geri döndük. Oradan ayrılmak istemedim. Çok sevdim. O kadar gerçeklerdi ki. Orada, herkesin hayatı birbirine bağlı. Birisi vurulduğunda onu satmak yok. Kardeşliği öğrendim. Onlar için silah arkadaşları ailelerinden  daha önemli.”

Evet işte Çelikkol’un eğitimi. Reaksiyon için ciddi anlamda bir eğitim alınmış. Demekki ciddi anlamda bir film var ortada. Dahası Amerikan filmlerini andıran aksiyon sahneleri ve bu sahnelerdeki profesyonellik dizinin kalitesinide ortaya koyuyor. Ve en önemli nokta. Dizi günümüz dünyasındaki derin yapılanmaya ve olaylara pkk’ya Işid’e Amerikan derin devletine, gladio’ya daha önce hiçbir dizide konu dahi edilemeyen Deep Web’e dikkat çekiyor. Bunlar çok önemli konular. Hatta ciddi anlamda önemli konular. Zira bu yapılanmaların ardındaki organizetörler gün yüzüne çıkarılırsa dünya derin devletinin dünya çapındaki perdesi açılır ve gerçekler, tüm derin aktörler ortaya çıkar. Reaksiyon bu tür bir dizi olarak insanları ekrana kilitlerken sonra nemi oldu?.

Bitti. Evet Reaksiyon’un bittiği açıklandı tüm medyada. Peki neden bitti Reaksiyon?. Bir anda apar topar savcı hanım öldürüldü. Oğuz yüzbaşı yine apar topar öldürüldü vs. Ve ardından 12. bölümle final yapılacağı duyurusu yapıldı. Öyle süratli bir şekilde bitmeye doğru yönlendirildi ki fragmanlarında gösterilen bebek katili pkk terörist elebaşısı Abdullah öcalanın olduğu sahne hiç ekranlara yansımadı bile. Alel acele apar topar bitti reaksiyon dizisi. Peki reaksiyon dizisi neden bitti?. Şimdiye kadar hiç değinilmeyen konulara değinen reaksiyon dizisi neden bitti?. Hiç düşündünüz mü?. Öğreneceksiniz. Çok yakında neden bittiğine dair çok detaylı araştırma makalemizi yine öğreniyoruz.org farkıyla okuyacak ve öğreneceksiniz. Derinlere inen ve birilerinin tekerine çomak sokan Reaksiyon Dizisi bitti. Zihinlerde bir çok soru işareti bırakarak.

DİZİDE GÖSTERİLMEYEN ABDULLAH ÖCALAN FRAGMAN SAHNESİ

shadowmenu

admin
Ogreniyoruz.Org

  Google Chrome Bilgisayardan Kaldırmak İçin

  Previous article

  Beyinde Yeni Bir Tamir Sistemi Tespit Edildi

  Next article

  You may also like

  3 Comments

  1. Belliydi zaten. Çok iyi bi diziydi ama çok derinlere daldı. Deep Web gibi bir konuya deyindi. Abdullah öcalan gibi bir pkk canisini ekranlara taşıdı çok çok derinlere gitti. Profesyonel bi diziydi iyi mesajlar verebilirdi ama maalesef çok iyi bi dizi olan reaksiyon dizisi bitti. kaldırdılar. bu dizinin yeni baştan aynı oyuncularla yayınlanmasını isterim doğrusu

  2. Reaksiyon Dizisi Neden Bitti diye soruyo herkes. Kardeşim ben söyliyim gerçeği bu dizi karanlık olayları deşifre ediyodu, şimdiye kadar el atılmayan konulara el attı. E tabi buda bi yerleri rahatsız etti bu yüzden kaldırdılar. Mesela sorun bi aşağılık bebek katili terörist öcalan’ın yer aldığı ve fragmanlarda sürekli gösterilen sahneler neden dizide yayınlanmadı?. Düşünmek lazım kardeşim düşünmek lazım.

  3. Vay be diziyi neden kaldırdıklarını şimdi yeni yeni çözmeye başlıyorum. Bence ortalık iyice savaş kokmaya başladı. Bu gülen cemaati gerçekten dünya çapında bir münafık hareketiymiş. bi çeşit süfyani hareketi. Tabi onları yönetende piramitin onların üstünde olan lideri deccal. Vay be. Anlaşılıyo herşey. Reaksiyon Dizisi Neden Kaldırıldı şimdi daha net anlaşılıyo. Dizi bi çok derin ilişkiyi gözler önüne seriyodu.

  Leave a reply

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  More in Film-Dizi