0

seoSEO Nedir konusu gerçek anlamı itibariyle bir çok kişinin zihnini oldukça meşgul eden bir konu. Search Engine Optimization ifadesinin kısaltılmış hali olarak karşımıza çıkan ve çok önemli konumlara yükselen SEO, Türkçe anlamı itibariyle “Arama Motoru Optimizasyonu”  dеmеktir.   İntеrnet dünyasında, bilgi, ürün, hizmet vs  aramak için başvurulan arama motorları esasen web sitelerine müşteri gönderen bir aracı konumundadır. SEO ise bu aracının sizi çok daha iyi bulup sizi arayan müşterilerine ilk seçenek olarak sunması için yaptığınız profesyonel çalışmalardır.  Arama motorunda yapılan arama sonuçlarında internet kullanıcılarının genelde aramalarda ilk sayfada (ilk 10) sıralanan siteleri tıklayıp, ziyaret etmesi bu alanda SEO nun göz ardı edilmemesi gereken önemini net bir şekilde gözler önüne sermiştir.

SEO nun amacı bir web sitesini alanıyla ilgili aramalarda en üst seviyeye (ilk 10) taşımak, arama motorlarında bulunabilirliğini sağlamaktır. Web sitesi sahipleri kendileri ile ilgili anahtar kelimelerden yüksek bir ziyaretçi trafiği elde edebilmek ve bunu kazanca dönüştürmek istemekte bu sebepler Seo Uzmanlarına başvurmaktadırlar.  Kuşkusuz her gün dahada fazla artış gösteren  internet kullanıcısı, aynı zamanda arama motoru kullanımını, dahası Seo ihtiyacını dа ciddi anlamda arttırmаktadır.

Günümüzde internet teknolojileri nimetinin değeri önceki günlere oranla daha iyi anlaşılır olmuştur. İnternet üzerinde kuracağınız bir web sitesi vasıtasıyla bütün dünyaya ürün satışı yapabilir bir konuma geliyorsunuz. Ki bu çok ciddi bir müşteri potansiyeli aynı zamanda yüksek kazanç anlamına geliyor. Bu aşamada ortaya web sitesinin arama motorları sonuçlarında daha üst seviyelerde listelenmesi ihtiyacı baş göstermekte çözüm ise profesyonel SEO uzmanlarından gelmektedir.

admin
Ogreniyoruz.Org

  Kablosuz Kulaklık The Dash

  Previous article

  Ücretsiz Site

  Next article

  You may also like

  Comments

  Leave a reply

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  More in İnternet