0

alexa-nasil-dusurulur

Alexa verileri webmasterler açısından bir hayli önemli. Zira sitenin gerek dünya gerekse bölgesel olarak ziyaret trafiğini içerik giriş çıkış durumunu ve site ziyaretçi potansiyelini veriler halinde belli kriterleri baz alarak sunar. Bu durum ilgili site hakkında reklam verenlerin bilgi edinmesini sağlar. Alexa verileri iyi derecede olan bir web sitesi reklam verenler açısından en çok tercih edilen sitelerin başında gelir.

Sitenizin reklam verenler tarafından tercih edilmesini istiyorsanız alexa verileriniz düşük olmalı. Bunu yapabilirsiniz. Ama nasıl. Aşağıdaki birkaç önemli ipucu sitenizin alexa verilerini düşürmek için size yardımcı olacak. Dikkatli okuyup tamamen uygulayın.

[mks_icon icon=”fa-arrow-right” color=”#dd3333″ type=”fa”] Web Siteniz için kaliteli içerikler oluşturun. Ordan burdan kopyala yapıştır mantığı ile alınmış daha doğrusu çalınmış yazılarla doldurmayın. En az 10 adet kaliteli içerikle donattığınız sitenizi google webmaster tools ‘a kaydedip linklerinizi gönderin. Ardından önce tüm sitenizi sonra sırasıyla tüm linklerinizi pingomatic.com ‘dan pingletin.

[mks_icon icon=”fa-arrow-right” color=”#dd3333″ type=”fa”] Tarayıcınıza Alexa Toolbar kurun. Bu toolbar çok fazla işinize yarayacak. Arama motorlarından alexa toolbar indir yazıp aratırsanız en başta alexa ‘nın kendi sitesi ile karşılaşacaksınız. Tıklayın ve butondan indirip kurun.

[mks_icon icon=”fa-arrow-right” color=”#dd3333″ type=”fa”] Siteniz wordpress altyapısıyla hazırlandıysa site açılış hızınızı olabildiğince düşürmek için seo uyumlu warez olmayan sade ve temiz bir tema kullanın. Site açılış hızınızın düşük olması çok önemli.

[mks_icon icon=”fa-arrow-right” color=”#dd3333″ type=”fa”] Sitenize her gün kaliteli ve özgün içerikler ekleyin. Her gün yapamıyorsanız en az iki günde bir olmak üzere bu işlemi yapın. Yazılarınız oldukça uzun ve okuyucu ile sohbet eder tarzda olup yorum bölümleri açık olsun.

[mks_icon icon=”fa-arrow-right” color=”#dd3333″ type=”fa”] İçeriklerinizi oluşturduktan sonra webmaster tools ‘a ekleyin.

[mks_icon icon=”fa-arrow-right” color=”#dd3333″ type=”fa”] Sosyal medyada düzenli olarak paylaşım yapın.

[mks_icon icon=”fa-arrow-right” color=”#dd3333″ type=”fa”] Haftada bir kaliteli sitelerden backlink alın.

Yukarıdaki maddeleri düzenli ve disiplinli yaptığınız vakit sitenizin alexa değerlerinizin düştüğünüz, ziyaretçi sayınızın her geçen gün dahada arttığını ve reklam verenlerden olası teklifler geldiğini görebileceksiniz.


 

admin
Ogreniyoruz.Org

  İnterneti Ne Amaçla Kullanıyorsunuz?

  Previous article

  Bylock Nedir?

  Next article

  You may also like

  Comments

  Leave a reply

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  More in Alexa