0

mini-buzul-cagi

Buzul çağını duymayan haberdar olmayan kalmamıştır. Şimdi dünyanın yeninden bu çağa giriş yapmaya hazırlandığını söylesek ne hissedersiniz. Kuşkusuz en doğrusunu Allah Bilir. Gerçek şu ki kıyamet yaklaşarak gelmekte. Ve elbette bu haberler diğer bütün işaretlerle birlikte kıyametin habercisi.  Konu ile ilgili olarak İngiliz Independent gazetesinin yayınladığı habere göre, bilim adamları yaptıkları araştırmalar neticesinde güneşteki aktivitenin 2030 ile 2040 yılları arasında yüzde 60 oranında düşeceği sonucunu öngördü.  Bu da dünyanın mini buzul çağını yaşaması demek.

Bundan daha önce “Maunder Minimum” adı verilen mini buzul çağı dönemi, güneş patlamalarının en az görüldüğü 1645 – 1715 yılları arasında yaşanmıştı. Söz konusu bulgular, Galler’de düzenlenen Ulusal Astronomi toplantısında Profesör Valentina Zharkova ve ekibi tarafından sunuldu.
Bilim adamları 1843 yılında güneşteki patlamaların her 10 ila 12 yılda farklı bir döngüye girdiğini ortaya koymuştu. Buna dayanarak 1976-2008 yılları arasında yaşanan üç güneş döngüsünü analiz edip  güneşin gelecekteki aktivitelerini yüzde 97 doğruluk payı ile tahmin edebilen bir sistem geliştiren uzmanlar,  2030-2040 yılları arasında yaşanacak mini buzul çağında bazı nehirlerin tarihte ilk defa donacağını ve bazı bölgelerde daha önce benzeri görülmemiş kar yağışlarının gözlemleneceğini söyledi.

Sözü edilen bu yeni sisteme göre önümüzdeki iki güneş döngüsünde daha az güneş lekesi olacağı tahmin ediliyor. 2022’de meydan gelecek “Döngü 25” ve 2030’dan 2040’a kadar sürecek “Döngü 26” sırasında güneş aktivitesinde önemli ölçüde düşüş olacağını ve mini buzul çağına giriş yapacağımızı gösteriyor.

“Artık onlar, kıyamet-saatinin kendilerine apansız gelmesinden başkasını mı gözlüyorlar? İşte onun işaretleri gelmiştir. Fakat kendilerine geldikten sonra öğüt alıp-düşünmeleri onlara neyi sağlar?” [Muhammed Suresi, 18]

turuncucizgi

admin
Ogreniyoruz.Org

  Turkcell T60 Satışa Çıktı

  Previous article

  SEO’ya Etki Eden Çok Önemli Faktörler

  Next article

  You may also like

  Comments

  Leave a reply

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  More in Güncel