0

En çok kullanılan sosyal ağlardan Twitter’da bir çok bilgiyi anında öğrenebiliyor, gündemi hızlı bir şekilde takip edebiliyoruz. Şayet mizah konusunda da beklentiyi oldukça karşılıyor. Twitter’da takip ettiklerimize göre anasayfada içerik çıkartılıyor. Takipçi çoğaltmaya çalışırken veya arkadaşlarınızı takip ederken Twitter’da takip engeline takılabilirsiniz. Bu yazımızda Twitter’da takip engeli nasıl kaldırılır konusuna değineceğiz.

Takip Engeli Nedir?

Twitter’da kullanıcının çok fazla kişiyi spam olarak takip etmesini önlemek için takip engeli bulunuyor. Hızlı bir şekilde takip işlemi yaparsanız veya takipçiniz ile takip ettiğiniz kişiler arasında çok fazla fark varsa yani takipçi sayınız takip etiğiniz kişi sayısından oldukça düşükse Twitter’da takip engeline takılma sıklığınız diğer hesaplara göre daha fazla olacaktır.

Takip engeli bir çok sosyal ağda olduğu gibi Twitter’da da var. Spam takip işlemi yaptığınızda karşınıza çıkabilecek durumlardan bir tanesi. Hesabınızın takip engeline takıldığını anlamanız çok kolay. Bir kişiyi takip etmeye çalıştığınızda daha fazla kişiyi takip edemezsiniz gibi bir hata ile karşılaşıyorsanız hesbınız için takip özelliği kısıtlandırılmış durumda olduğu anlaşılıyor.

Twitter’da Takip Engeli Nasıl Kaldırılır?

Twitter Takip Engeli Nasıl Kaldırılır?

Twitter’da takip engeli yediyseniz engeli kaldırmanız için yapmanız gereken birkaç basit adım var. Bu adımları uygulamanızın ardından takip engeli bulunan hesabınızda takip yapmaya devam edebilirsiniz.

Twitter’da takip engelini kaldırmak için yapmanız gereken en önemli işlem sizi takip etmeyen kişileri takipten çıkartmak olmalı. Sizi takip etmeyen kişileri çok fazla takip ederseniz ve takip ettiğiniz kişiler takipçinizden fazla olursa takip engeline takılıyorsunuz. Bu nedenle gereksiz gördüğünüz hesapları takipten çıkmalısınız.

Hesabınızın etkileşimini yükseltirseniz takip engelinden çıkmanız biraz daha kolay olabilir. Bunun için gündemde olan etiketlere tweet atabilirsiniz veya kendi profilinizde bir şeyler paylaşabilirsiniz. Sizi takip eden kişilerin attığınız tweeti beğenmeleri RT atmaları takip engelinden çıkmanızı kolaylaştıracaktır.

Takip engeline takıldıktan bir süre sonra engel kalkıyor. Engelin kalkmasının ardından takip işlemine devam ederseniz engeli kaldırmanız biraz daha güç olabiliyor. Bu nedenle takip engeline takıldığınızda takip işlemini bırakıp bir süre sonra takip etmeyen kişileri takipten çıkartmalısınız.

Twitter’da Takip Engeli Nasıl Kaldırılır?

Takip Engeline Takılmadan Takip Etmek

Takip işlemi yaparken bir anda onlarca hesabı takip etmeniz hesabınızı spam’e sokabilir. Bu nedenle takip yaparken hesapları yavaş yavaş takip etmeniz gerekiyor. Aynı zamanda önerilen 5 hesap takip ettikten sonra bir kaç saniye mola verip takip ettiğiniz hesaplardan birinin tweetini beğenmeniz.

Takip engelinin kalkmasının ardından hesabınızda bir kaç günlüğüne takip ve takibi bırakma işlemi gerçekleştirmeden hesabınızı dinlendirmeye alın ve bu süre zarfında hesabınızın etkileşimini yüksek tutun. Eğer bu işlemleri gerçekleştirirseniz hesabınızın takip engeline takılmasını engelleyebilirsiniz.

admin
Ogreniyoruz.Org

  Libelle Servis Başakşehir İstanbul’da Sizinle!

  Previous article

  Berkay Çatak Kimdir?

  Next article

  You may also like

  Comments

  Leave a reply

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  More in Sosyal medya