0

ucuz-internetUcuz internet kuşkusuz dünya çapında olduğu gibi Türkiye’de de bir an önce gerçekleşmesi  beklenen bir hayal.  Zira bilgisayarsız ve internetsiz ev kalmadığını düşündüğümüz zaman gerek bilgiye ulaşmak, gerek iletişim hizmetlerinden ve diğer teknolojilerden daha iyi yararlanmak için vatandaşın ucuz internet hizmetinden faydalanması kullanıcıları ekonomik açıdan çok fazla rahatlacak gibi görünüyor. İşte tam sıralarda konuyla ilgili açıklama Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan’dan geldi. Lütfü Elvan kurumsal abonelerle birlikte İnternet Servis Sağlayıcılara sunulan toptan internet ücretlerinde indirim yapılacağını açıkladı.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı  Lütfü Elvan, geniş bant internet hizmetlerinin daha uygun ve ekonomik fiyatlarla verilebilmesi gayesiyle altyapı çalışmalarına büyük oranda hız verdiklerini ifade etti. Bu anlamda yapılan yoğun çalışmalar kapsamında Türkiye’de internet hizmetinin her geçen yıl bir önceki döneme oranla ciddi ölçüde hızlandığını, buna karşılık aynı zamanda internet ücretlerininde düştüğünü konuşmasında belirten Lütfü Elvan, “Vatandaşların internet hizmetini daha da uygun fiyatlara alması amacıyla internet servis sağlayıcılarının maliyetlerini düşürecek önlemleri almaya devam ediyoruz” dedi.

Lütfü Elvan, bu çerçevedeTürk Telekom tarafından toptan seviyede İnternet Servis Sağlayıcılara sunulan “Metro Ethernet İnternet” hizmetinde de ciddi anlamda indirime gidileceğini bildirdi. Bu indirim kampanyasına ilişkin kararın Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından onaylandığını belirten Bakan Lütfü Elvan, şunları belirtti:

 “Kampanya özellikle kurumsal kullanıcıların tercih ettiği 10 Gbit’e kadar simetrik hızlarda verilen Metro Ethernet İnternet hizmetini kapsıyor. Kurumsal kullanıcılar ve internet servis sağlayıcıları; 12 ay ile 36 ay abonelik taahhüdü karşılığında talep ettiği hıza göre indirim alacak. Metro Ethernet İnternet hizmetini alan kurumlara bağlantı ücretlerinde 3 bin ile 11 bin lira arasında değişen miktarlarda indirim yapılacak. Bu indirim kararı ile hem kurumsal aboneler hem de vatandaşlarımıza sağlanan internet maliyeti düşecek.”

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfü Elvan söz konusu Metro Ethernet hizmetinin özellikle vatandaşa internet hizmeti götüren servis sağlayıcılar tarafından “omurga internet” olarak kullanıldığına işaret ederek, “Bu indirim ile vatandaşımıza geniş bant internet hizmeti sunan servis sağlayıcıların maliyetlerini düşürüyoruz. Böylece evlere kadar internet hizmeti götüren servis sağlayıcılarımız abonelerine daha ucuza internet sağlamalarının önünü açmış oluyoruz” diye konuştu.

Kuşkusuz bu çok iyi bir gelişme. Yakın zamanda uygulamaya geçecek ucuz internet hizmetini beklerken aynı zamanda bu alanda yapılan çalışmalar içinde ogreniyoruz.org ekibi olarak teşekkürlerimizi sunuyoruz.

admin
Ogreniyoruz.Org

  Ali Nazik Kebabı Yapımı

  Previous article

  Free CSS Tema Genius

  Next article

  You may also like

  Comments

  Leave a reply

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  More in Güncel