0

Merhaba bu günkü konumuz unutulan wordpress admin şifresi. Eminiz bir çoğunuzun başına gelmiştir. “WordPress admin şifremi unuttum” , “wordpress admin şifresi bulma” yada “unutulan wordpress admin şifresini bulma” şeklindeki cümlelerle arama motorlarında bir hayli aramalar yapmış, saatler süren yorucu çalışmalar yapmışsınız. Tüm aramalarınıza rağmen sorununuzun çözümünü bulamadıysanız yazdıklarımızı dikkatli bir şekilde uyguladığınız takdirde wordpress sitenizin admin panel şifresini 123456 şeklinde sıfırlayarak admin panelinize yeniden kavuşabilirsiniz.

Öncelikle websitenizin Cpanel’inden phpmyadmin’e ulaşınız. Bulamıyorsanız aşağıdaki resimler size yardımcı olacaktır.

phpmyadmin

Yukarıdaki resimde gördüğünüz wp users linkine tıklayın. Daha sonra karşınıza kullanıcıların olduğu sayfa açılacak. Burada admin ismine tıklayın.  Aşağıdaki gibi bir görünüm açılacak;

phpmyadmin2

Bu bölümde okla gösterilen alana e10adc3949ba59abbe56e057f20f883e MD5 kodunu yapıştırın. Bu kod 123456 şifresinin MD5 ile şifrelenmiş halidir. Yapıştırdıktan sonra sağ alt köşeden “git” butonuna tıklayın. Artık admin şifreniz 123456 oldu. WordPress panelinize giriş yapabilirsiniz.  Giriş yaptıktan sonra şifrenizi değiştirmeyi unutmayın.

admin
Ogreniyoruz.Org

  Microsoft’tan bir istifa daha

  Previous article

  Kullanışlı Türkçe WordPress Eklentileri

  Next article

  You may also like

  Comments

  Leave a reply

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  More in Wordpress