1

Unutulan Cpanel Şifresini Filezilla İle Bulmayı Öğreniyoruz.

Cpanel şifremi unuttum” şeklinde bir çok yazı ve istekle karşılaşmış hatta bu durumla sizde karşılaşmış olabilirsiniz. Filezilla’da kayıtlı olan  bir web sitesinin Cpanel giriş bilgilerini unuttuysanız üzülmeyin. Filezilla vasıtasıyla kullanıcı adı ve şifrenizi yeniden bulabilirsiniz. Bilindiği üzere ftp programlarında da şifre bölümleri gizlidir ve kullanıcılar tarafından görülmez. Şimdi nasıl yapacağınızı adım adım anlatalım;

.

 • Bilgisayarım > Yerel Disk > Kullanıcılar > PC Adınız > AppData > Roaming > Filezilla klasörüne giriniz. (Eğer gizli dosyaları göster seçeneği işaretli değilse AppData klasörü görünmeyebilir. Bu durumda Düzenle > Klasör ve arama seçenekleri > Görünüm sekmesinden gizli dosyaları görüntüle seçeneğini aktif ediniz.)
 • Girdiğiniz Filezilla klasöründe XML dosyaları açılacaktır. Bu dosyalardan recentservers.xml dosyasını not defteri ile açınız.

filezilla

 • Filezilla ile giriş yaptığınız tüm sitelerin kullanıcı adı ve şifre bilgileri karşısınıza gelecektir. Hangi Cpanel kullanıcı adı ve şifresini arıyorsanız buradan bulabilir işlemlerinizi halledebilirsiniz.

.

Kolay gelsin.

.

admin
Ogreniyoruz.Org

  İnternetin Tarihçesi

  Previous article

  Alexa Nedir?

  Next article

  You may also like

  1 Comment

  1. Teşekkürler sonunda hallettim. Müthiş rahatladım ve teşekkür mesajı yazmak istedim. Süpersiniz tebrik ediyorum.

  Leave a reply

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  More in İnternet